„Murale stają się ozdobą naszego miasta”

Ten mural miał powstać jesienią 2020, niestety, czas pandemii odwlekał jego realizację. Temat muralu: 40-lecie Porozumień Jastrzębskich. Pracę wykonała Janina Bogusz-Wiśniewska, plastyk, członek Rady Kultury miasta Jastrzębia-Zdrój, nauczycielka w SP nr 16 im. Rudolfa Ranoszka i ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego. Mural jest projektem uczennicy Marty Sacewicz (ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego).

„Mieszkańcy, szczególnie dzieci i młodzież, przechodząc obok ulicy Andersa, byli bardzo zainteresowani pracami nad muralem. Pytali, co to za porozumienie, o co w tym wszystkim chodziło? Wiele osób mówiło, że to świetny pomysł, usłyszałyśmy sporo gratulacji” – mówi Janina Bogusz-Wiśniewska.

„Zatem ulica Andersa ma już trzy moje patriotyczne murale!” – jastrzębska nauczycielka nie ukrywa dumy.

„Mamy zdolną młodzież, która chętnie współpracuje. Może jeszcze powstaną inne tematycznie prace? Mam kilka pomysłów. Chciałabym na przykład namalować portrety znanych jastrzębian, takich jak profesor Rudolf Ranoszek, bo niewiele osób wie, czym się zajmował i jakie na skalę światową miał osiągnięcia. Może ktoś zaproponuje dobre miejsce na murale, które powoli stają się ozdobą naszego miasta?” – słyszymy od utalentowanej plastyczki.

Wpisy na temat “„Murale stają się ozdobą naszego miasta””

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry