Najlepsi specjaliści „ściągną” do nas inwestorów?

„W promocji gospodarczej i znalezieniu inwestora strategicznego wesprą miasto najlepsi specjaliści w kraju” – cieszą się magistraccy urzędnicy.

fot. Marek Wróbel (zdjęcie ilustrujące)

„29 marca zostało podpisane porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w Warszawie. Na jego podstawie Jastrzębie-Zdrój i PAIH będą ściśle współpracować w zakresie pozyskania inwestora strategicznego. Co więcej, jastrzębskie przedsiębiorstwa wykorzystają działania proeksportowe i skorzystają ze wsparcia jej oddziałów zagranicznych” – informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju – „Agencja zapewnia również dostęp do instrumentów finansowych, w tym ubezpieczeń oferowanych przez instytucje zrzeszone w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju”.

„Podpisanie porozumienia z Polską Agencją Inwestycji i Handlu w Warszawie zwiększa szanse na znalezienie inwestora gotowego ulokować na terenie miasta swoje przedsiębiorstwo. PAIH ma większe możliwości pozyskania międzynarodowych inwestorów, dlatego bardzo nam zależało na podpisaniu porozumienia, które otworzy nam drzwi do jeszcze szerszej współpracy z tą instytucją” – podsumowuje prezydent Anna Hetman.

To dzięki PAIH powstała sieć Centrów Obsługi Inwestorów w każdym województwie, a standardy obsługi inwestora coraz częściej przestrzegane są w samorządach. Przeszkoliła setki samorządowców i pracowników specjalnych stref ekonomicznych. Agencja odpowiada także za ogólnopolskie działania w zakresie promocji gospodarczej, w tym promocję bezpośrednich inwestycji zagranicznych. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Od lat wiadomo, że kopalnie kiedyś się skończą. Zostaną tanie mieszkania w blokach, jakaś konieczna infrastruktura handlowa i mieszkańcy z dojazdem do pracy np. w Czechach.
    Tu potrzebny jest duży zakład pracy, a nawet kilka. Wtedy będzie sport, kultura, wypoczynek itd. Chyba to wszyscy rozumiemy?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry