Nasi z brązem Mistrzostw Europy

Fot. Facebook / Polska Siatkówka Official

Kajetan Kubicki, Mateusz Kufka i Jakub Hawryluk wzbogacili się o brązowy medal siatkarskich Mistrzostw Europy do lat osiemnastu. W miniony weekend zakończył się rozgrywany we Włoszech turniej, w którym reprezentacja Polski kadetów z zawodnikami Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla zapewniła sobie lokatę na najniższym stopniu podium, pokonując w starciu o brąz ekipę Bułgarii (25:21, 29:27, 23:25, 25:23). Dodajmy, że nasz tercet to filary pierwszej drużyny biało-czerwonych.

Fazę grupową młodzi Polacy przebrnęli bez większych kłopotów, wygrywając kolejno z Czechami (3:0), Niemcami (3:0) i Białorusią (3:1). Awans z pierwszego miejsca oznaczał konieczność walki o finał z drugą ekipą drugiej z grup, którą okazali się gospodarze imprezy, Włosi. Tu po najbardziej dramatycznym meczu całych mistrzostw lepsza okazała się Italia, pokonując Polaków 3:2 (25:22, 16:25, 25:13, 20:25, 15:13). Nie obyło się wprawdzie bez kontrowersji sędziowskich w tie-breaku, ale niewielka to pociecha dla rozczarowanych brakiem awansu do finału podopiecznych Michała Bąkiewicza.

W drugim półfinale Czesi niespodziewanie odprawili z kwitkiem Bułgarów, których Polacy następnie pokonali w meczu o brąz. W finale Włosi zdeklasowali naszych południowych sąsiadów, pozwalając im zdobyć zaledwie niespełna 60 małych punktów.

Źródła: PZPS, Facebook / Akademia Talentów JW

Rozgrywki: Siatkarska PlusLiga
Obiekt: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, al. Jana Pawła II 6
Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)

Prezes: Adam Gorol
Trener: Luke Reynolds (Aus)
Asystent trenera: Leszek Dejewski
Scoutman: Bogdan Szczebak
Fizjoterapeuta: Bartosz Celadyn 

Trener-koordynator Akademii Talentów: Dariusz Luks

Kadra:
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wojciech Szwed, Rafał Szymura, Yacine Louati (Fra)
Rozgrywający: Lukas Kampa (Ger), Eemi Tervapotti (Fin)
Środkowi: Patryk Cichosz-Dzyga, Jurij Gladyr (Ukr), Michał Szalacha, Łukasz Wiśniewski
Atakujący: Jakub Bucki, Mohamed Al Hachdadi (Mar)
Libero: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry