NFZ w Jastrzębiu już działa!

„Punkt Obsługi Klienta Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął już swoją działalność” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Punkt, który mieści się na pierwszym piętrze przychodni przy ulicy Harcerskiej 9, czynny jest od poniedziałku do piątku – od godziny 8.00 do 16.00.

W czasie pandemii Punkty Obsługi NFZ koncentrują się na załatwianiu najważniejszych spraw: wydawaniu kart EKUZ (Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego) i zapewnianiu zaopatrzenia ortopedycznego. We wszystkich pilnych sprawach można jednak przyjść bezpośrednio do punktu lub wrzucić wniosek do przygotowanej skrzynki. Gotowe dokumenty (karty EKUZ, potwierdzone recepty na zaopatrzenie ortopedyczne) wysyłane są na adres domowy.

„Cieszymy się bardzo, że po wielu latach starań udało sie nam utworzyć Punkt Obsługi Narodowego Funduszu Zdrowia. Pandemia nieco pokrzyżowała plany i prowadzi on jeszcze ograniczoną działalność. Jego utworzenie to jednak duże ułatwienie dla mieszkańców, którzy nie będą musieli już się przemieszczać do innych miast. Praktycznie wszystkie sprawy będzie można załatwić w Jastrzębiu-Zdroju” – powiedział Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta.

Siedziba jastrzębskiego punktu NFZ to niemal 60-metrowy lokal należący do miasta, który znajduje się na pierwszym piętrze przychodni zdrowia, wyposażonej w dźwig osobowy. Został wybrany przez Narodowy Fundusz Zdrowia spośród propozycji przedstawionych przez Miejski Zarząd Nieruchomości, a następnie wyremontowany i przystosowany do nowej funkcji. Koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł 75 tysięcy złotych.

Kontakt do punktu: 32 42 94 972, 32 42 94 981, 32 42 94 980, 32 42 94 976, 32 42 94 996. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Ten nfz to niech sobie wsadzą w 3 d podstawowej opieki lekarskiej w przychodni niemożna się dodzwonić a jak wielkim cudem się uda to śmieszne teleporady i przypisywanie leków pacjętowi na odwal bo jakim cudem telepatycznie moze stwierdzić co ci jest chyba ze lekarz jest wróźką .A o personelu z recepcji juz niewspomnę baby opryskliwe wredne i leniwe ich usługi wręcz skandaliczne jak to w polsce patologia 1 miejsce zajmujemy w europie pod tym względem i rządu to nierusza a po co wazne ze oni mają układy i darmowe wizyty i wszystkie mozliwe badania od A do Z taki polski styl powiedzieć covid są wazniejsi od ludzi co chorują współistniejące choroby szopka dla ubogich ot jak to powiedziała Bieńkowska taki mamy klimatbez odbioru.

  2. „Praktycznie wszystkie sprawy będzie można załatwić w Jastrzębiu-Zdroju” więc teoretycznie nie wszystkie sprawy będzie można załatwić w Jastrzębiu więc może proszę wymienić po co będzie trzeba dalej jeździć do Rybola do NFZ-tu aby to załatwić i po kiego grzyba taki oddział skoro nie wszystko można w nim załatwić?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry