Nie chcemy już zakazu handlu w niedzielę?

Za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę opowiada się już 59 procent Polaków – wynika z opublikowanego niedawno badania agencji Inquiry. Połowa badanych uważa także, że niedzielny handel zwiększy bezpieczeństwo przebywania w galeriach handlowych. O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

„Uważamy, że częściowe zamknięcie galerii jest nieuzasadnione…”

Aż 68 procent ankietowanych przekonuje, że przywrócenie niedziel handlowych pozwoliłoby sklepom odrobić straty z okresu zamknięcia, spowodowanego wprowadzeniem obostrzeń epidemiologicznych, a 67 procent, że ułatwiłoby to robienie zakupów.

Ponadto 19 procent badanych uważa, że sprzedawcy powinni dostawać za pracę w niedzielę wyższe wynagrodzenie, a zdaniem 17 procent, że „powinni mieć zagwarantowane wolne na przykład dwie wybrane niedziele w miesiącu”.

Z przeprowadzonych badań wynika także, iż zdaniem Polaków centra handlowe to bezpieczne miejsca pod względem epidemiologicznym.

„Uważamy, że częściowe zamknięcie galerii jest nieuzasadnione. Po pierwsze stosowane są najwyższe standardy sanitarne, między innymi nieograniczony dostęp do środków dezynfekujących, regularna i częsta dezynfekcja miejsc dotykanych przez ludzi, po drugie zaawansowane technologie – systemy kamer zliczające klientów w czasie rzeczywistym, pozwalające na kontrolowanie liczby osób przebywających w obiekcie oraz po trzecie – prowadzone są intensywne działania informacyjne kierowane do klientów, dotyczące przestrzegania obowiązujących zasad” – powiedział cytowany w informacji Polskiej Rady Centrów Handlowych Radosław Knap.

  1. A może by tak. Solidarność Górnicza pomna porozumień jastrzębskich wstawiła się do pana premiera by ten zagwarantował pracującym w sklepach niedzielę wolne. Oczywiście przy okazji składania kwiatów na Zofiówce lub rozdawaniu kanapek przed szychta. Pan Matusiak ma kontakty więc…żony matki córki proszą.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry