Obostrzenia wracają

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rozszerzenie zasad „strefy żółtej” na obszar całego kraju od dnia 10 października. Oznacza to, że od soboty należy przestrzegać m.in. obowiązku zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej.

Oznacza to także zmniejszenie liczby osób mogących brać udział w wydarzeniach kulturalnych (max 100 osób w plenerze oraz 25% pojemności sal zamkniętych) oraz imprezach okolicznościowych (max 75 uczestników).

– Dzisiaj słowa klucze to: spokój, odpowiedzialne podejście, zmniejszenie ryzyka emisji. Robimy to poprzez dystans i maseczki. Bardzo mocno przypominamy o tym obowiązku – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 1. Naprawdę jest mi was żal. Czy za wiele wymagam by przepisy były legalne? By mandaty były legalne? Czy to nie chore, że władza wymyśla sobie przepis poza prawem i nakazuje nielegalnie karać obywateli? Taki kraj wam się podoba?
  Oto OFICJALNE DANE MINISTERSTWA ZDROWIA na temat śmiertelności covid19:
  Podkreślam OFICJALNE!
  335 osób. Tak tylko 335osób zmarło w naszym kraju na covid19 (przypadki, w których COVID-19 został uznany za jedyną przyczynę śmieci pacjenta).
  Dane są zawyżone bo po wykryciu covi19 zaprzestano badań na inne schorzenia. Przeciętny wiek osób zmarłych wyniku COVID-19 bez chorób współistniejących to 73lata!
  Osoby zmarłe na inne choroby ale będące zarażone covid19 (koronawirus nie był przyczyną śmierci).
  Kobiety: 1266, średni wiek: 78 lat; mężczyźni: 1525, średni wiek: 73 lata.
  Taki oto straszny wirus. Atakuje osoby stare i schorowane.
  Ciekawostka na koniec, średnia długość życia kobiet w Polsce wynosiła 81,8 roku, zaś mężczyzn 74,1 roku.
  A teraz możecie mnie dalej wyzywać/obrażać za mówienie prawdy!
  #bekazcovidian

  1. Chłopie przestań tu bredzić. Mamy nosic maski i nie ma dwóch zdań. Jak będziesz chodzić bez maseczki to d….la ci karę do 500 zł lub Sanepid dołoży ci więcej. Koniec gady. Wykonać rozkaz!

 2. Przypominam, że nie ma żadnych stref ani obostrzeń! Są one tylko w chorych głowach rządzących.
  Obostrzenia są NIELEGALNE! Nikt nie może was zmusić do noszenia maseczki! Ani w sklepie, autobusie czy zakładzie pracy! Nikt!
  Nikt nie może ukarać was mandatem! Rządzący śmieją się wam w twarz! Wprowadzają NIELEGALNE obostrzenia nakładają NIELEGALNE kary a wy dalej ich słuchacie jak potulne baranki! Wstyd narodzie! Aby to co wprowadzali miało jakąkolwiek moc prawną MUSI być ustawa.
  Pora wrócić do normalności! I jeszcze oszukiwanie ludzi głupimi kartkami na klatkach schodowych. „Obowiązek zasłaniania ust…” Nie ma obowiązku i NIGDY nie było! Nieważne czy jesteście za maseczkami czy przeciw przepisy muszą być legalne!

  1. Bebok już dobrze się nazwałeś Tobie covid zamiast płuc uszkodził mózg. Wyjdź jutro baranie na miasto bez maseczki i spotkaj policjanta to wtedy zobaczymy, czy będziesz chojrakować. Takich głupich ludzi to trzeba karać bo są zagrożeniem dla innych. Ty nawet nie wiesz co co jest u ustawa! A piszesz co może być legalne lub nie. Wstyd, to jest za takich tłumoków jak ty, którzy narażają innych na zarażenie przez nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczek!
   Tak jak dziś mówił prof. Simon zakaźnik , że ma w tej chwili na oddziale mamy dwie osoby, które bardzo aktywnie obrażały nas, mówiły, że covidu nie ma, że to spisek – jedna jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze ” Więc uważaj na siebie i rodzinę bo los bywa przewrotny i może być tak jak tez mówił prof. Simon. Jak czytam takich tłumoków jak Bebok, TO SEM JA, WTF, to odnosze wrażenie,że jednak mamy dużo głupów w tym naszym kraju. Którzy na niczym się nei znają, co najwyżej gazetki z Biedronek czytają,ale za to wiedzą lepiej o chorobach zakaźnych niż niejeden profesor.

    1. Żałosny jesteś z swoimi wypowiedziami.Nie chciej,aby ten wirus uszkodził płuca komuś z twojej rodziny i aBY BYŁ POD RESPIRATOREM. Głupotę trzeba ukarać!

  2. Poczytaj baranie Beboku!!!!!”Podstawa prawna, na mocy której służby przyznają mandat, składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest rozporządzenie Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 r. W art. 24 dokumentu czytamy, że „do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego […] ust i nosa”. Drugi element stanowi kodeks wykroczeń. Na mocy art. 54 na mandat naraża się każdy, kto „wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych”.

   1. Wstyd mi za was. Wam ten covid i tv całkowicie rozum zjadł. Jakby było tak jak wy mówicie to sądy by nikogo nie uniewinniły.
    A sądy uniewinniają każdego kto odmówi przyjęcia bezpodstawnego, nielegalnego mandatu! KAŻDEGO! Powiem ci więcej covidowcu. Nawet sanepid stwierdził, że kary za brak maseczek są NIELGALNE i nie będzie wystawiał mandatów! Ale o tym w tvpis nie powiedzieli prawda? Wiesz po co są maseczki abyście się ciągle bali i wiedzieli ,że jest pseudo pandemia! Proszę bardzo:
    „Rozporządzenie nie może być podstawą ograniczenia tej wolności, należy to uczynić ustawowo – stwierdził sąd, art. 54 kodeksu wykroczeń”. Teraz czekam na twoją podstawę prawną. „Wirus jest w odwrocie, nie trzeba się go już bać, zapraszamy na wybory”. Przypominamnie ma obowiązku noszenia maseczek! Czy tak trudno rządzącym jest od marca wprowadzić LEGALNĄ ustawę? Niech ktoś jeszcze napisze, że mamy znacznie więcej zakażeń niż na początku epidemii. Bzdura. Teraz robi się znacznie więcej testów niż np w marcu czy kwietniu to logiczne, że wyników pozytywnych będzie więcej.
    Na koniec przypomnę o chłopie z Moszczenicy gdzie wyszedł mu wynik pozytywny a sanepid zostawił próbkę u niego w domu.

   2. Takie barny mają umysł wypalony i nie przyswajają żadnej wiedzy od ludzi kompetentnych tylko mają swoje teorie spod budki z piwem. Bo tylko tak można określić takie wypowiedzi skrajnie nieodpowiedzialne! Nie daj Boże aby ta osoba musiała się znaleźć pod respiratorem lub ktoś z jego bliskich a nie było by miejsca bo tak też może być. Wiadomo,że przy lekceważeniu wszystkich obostrzeń zmierzamy do czerwonej strefy w całym kraju!

    1. Za dużo strzykawek przyjęłaś, gwiazdeczko…
     Idź się zaszczep na wszystkie możliwe wirusu grypy (bo zapewne uważasz to za „lek” i cud farma-medycyny). Cocidianie…

 3. niszcza ten kraj dalej… jesli jest takie zagrozenie, to dlaczego czekaja do 10-tego ze strefa zolta? czemu nie zamkna granic? czy to ma prowadzic malymi krokami do wprowadzenia stanu wyjatkowego i godziny policyjnej? 10.10.2020 to data protestow w calym kraju, a nie powrotu obostrzen 🙂 a 24.10. to data miedzynarodowego protestu – w Polsce, w Warszawie 🙂 w obliczu PLANdemi, dalej nie ma ustawy na podstawie ktorej moga wystawiac mandaty, tak wiec karanie za brak maseczki dalej jest niezgodne z konstytucja! a kierowanie przez milicje wniosku o ukaranie do sadu, dalej bedzie przez sady odrzucane!

  1. Przypomnę, że funkcjonariusz MUSI podać podstawę prawną legitymowania („brak maseczki” to żart a nie podstawa). Więc pewnie będą ściemniać, że „przypomina pan/pani osobę poszukiwaną”.
   Problemem jest nakładanie bezprawnych (bez miżliwości zaskarżenia jak mandatu) kar administracyjnych przez kitli (z dużymi kieszeniami) z sanepidu…
   Tylu mamy prawników, organizacji i każda boi się wychylić, aby powalczyć o wolność nas wszystkich…

   1. Baranie jastrzębski, to powiesz to w oczy policjantowi, jak nie będziesz mieć maseczki a on będzie ci wypisywał mandat. Już widzę ciebie, jaki malutki się robisz i skomlisz.

  2. Gdyb cię zobaczył np. w sklepie że nie masz maseczki a stoisz za mną to dostałbyś w ten głupi łeb abyś nabrał rozumu.Barany nakładać maseczki czy tak cieżko pojąc tym matołowatym ludziom co nie zakładają maseczek że narażają nie tylko siebie ale innych. To trzeba być na prawdę debilem a by nie rozumiec tego!

   1. Czy ty naprawdę wierzysz w to że bawełniana szmatka na pysku cię uchroni przed wirusem. No to proszę samemu nabrać rozumu. Proszę nie być debilem i nie słuchać wszystkiego co w tv mówią. Zresztą wielu lekarzy już zaczyna mówić prawdę, mają jedynie problem powiedzieć to w mediach głównego nurtu.

    1. Oszołomie jastrzębski z nizin intelektualnych, bo tak nazywam takie osoby, które nie mają żadnego pojęcia o wirusach o tym, jak szczególnie ten łatwo przechodzi z człowieka na człowieka i jak działa maseczka. Już sama wypowiedź twoja,że człowiek ma pysk to świadczy o tobie i co reprezentujesz sobą. Pysk to ma zwierzę, ale może ty masz ten pysk. Bo widać,że nie myślisz jak człowiek racjonalny. Zrób sobie ośle patentowany zwykły test w domu. Trzymaj maseczkę przed sobą i rozpyl areozol dezodorantu i zobaczysz ile wychodzi przez maseczkę jego.
     Debilizmem to widać wykazujesz się ty. Tak jak powiedział prof. Simon zakaźnik ” To jest taki symbol głupoty, że mówi się że nie ma epidemii i coronawirusa, jak opowiadanie, że Słońce jest zielone (…). W tej chwili na oddziale mamy dwie osoby, które bardzo aktywnie obrażały nas, mówiły, że covidu nie ma, że to spisek – jedna jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze Nie wiem co się dzieje w tym społeczeństwie, jaki dziwny mamy ten naród.”
     Ty ośle powinieneś sobie zdać sprawę, że możesz możesz kogoś uśmiercić i oby to nie był ktoś straszy z twojej rodziny.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry