„Od maja będziemy szczepić!”

fot. pixabay

„Od maja będziemy szczepić” – zapowiada jastrzębski magistrat.

„Naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby jastrzębian w maksymalnie krótkim czasie. Dla ich dobra i w trosce o ich zdrowie, oczywiście. Chcemy, aby jastrzębianie jak najszybciej wrócili do normalności” – argumentuje prezydent Anna Hetman.

Zgodnie z wymogami rządowymi miasto Jastrzębie-Zdrój zobowiązane jest do utworzenia jednego punktu, który dziennie powinien szczepić minimum 500 osób. Jednak nasi włodarze chcą pójść dalej.

„Zaproponowaliśmy NFZ dwie lokalizacje. Obie przeszły wstępną weryfikację. A to oznacza, że dziennie w naszym mieście będziemy mogli szczepić nawet 1000 osób. Jesteśmy na to gotowi. Teraz czekamy na decyzję NFZ-u” – mówi Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta.

Punkty szczepień wskazane przez miasto to Hala Widowiskowo-Sportowa oraz siedziba „Biznesu na okrągło” (budynek dworca autobusowego). 22 kwietnia pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia mają ostatecznie zatwierdzić pierwszy z punktów. Najprawdopodobniej szczepienia rozpoczną się już 4 maja, choć istnieje szansa, że ruszą jeszcze w kwietniu.

„Miasto jest gotowe” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “„Od maja będziemy szczepić!””

  1. pracująca matka

    „Naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby jastrzębian w maksymalnie krótkim czasie. Dla ich dobra i w trosce o ich zdrowie, oczywiście. Chcemy, aby jastrzębianie jak najszybciej wrócili do normalności.
    Bez komentarza!

  2. Jestem jak nigdy zbudowany postawą mieszkańców Jastrzębia Zdroju,którzy bynajmniej tutaj są przciwko temu gó…nie czyli pseudo szczepionkom.Próbuję od tygodnia dostać lek Viregyt K ,jako nierefundowany ,trzeba czaekać nie ma nigdzie jedynie w Łodzi ,ale…..nie moga wysłać odbiór osobisty…….może rząd wszystko wykupił? Jest lek a oni ludziom wstrzykują……każdy niech sobie dopowie.Pozdrawiam.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry