Oddał osocze. Już po raz drugi!

Codziennie dowiadujemy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Każdy, kto wyszedł z tego obronną ręką, ma szansę wspomóc chorych, nadal walczących z wirusem. Aspirant sztabowy Dariusz Adynkiewicz-Piragas, który służy w jastrzębskiej jednostce, w listopadzie pokonał koronawirusa. Teraz kiedy sam zmierzył się z wirusem i jest ozdrowieńcem, zdecydował się wspomóc leczenie chorych na COVID-19. Po raz pierwszy oddał osocze 14 grudnia 2020 roku, a po raz drugi – 21 stycznia 2021 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Jastrzębiu-Zdroju. Oddane osocze pomogło sześciu osobom chorym na Covid-19. Funkcjonariusz wraz z kolegami z pracy, którzy także oddali osocze, zachęcają innych, aby w ten sposób włączyli się w walkę z pandemią. To nic nie kosztuje, a wspomaga powrót chorych do zdrowia. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Bo osocze może pomaga innym ludziom? A może Pan Darek wcześniej nigdy tak nie postępował i należy za dobry uczynek pochwalić aby kontynuował tą drogę? Ale po Waszych wpisach to nie wiem czy to go upewni, że dobrze robi mam nadzieję, że nie weźmie do serca zawistnych egoistów i będzie oddawał osocze, z którego może nawet Pan EDD będzie miał potrzebę skorzystać.

   1. wampirek oddajacy krew

    Ty też weź przykład z niego i zacznij oddawać jak nie osocze to krew anie piszesz i robisz wycieczki do kogoś. Co ty dajesz z siebie innym

 1. A o mnie to co. Napiszcie o mnie, o mnie!!!!…. ja więcej oddałem ja, ja!!!!!!!… mam więcej pojęcia niż Pan Dariusz, ja ja ja!!!!!!!…

  1. Jak można być tak zawistnym i głupim. Ludzie się starają, pomagają i dbają o siebie nawzajem a jak zwykle ktoś mu dodać swoje 5 groszy. Zamiast tak komentować, siedzieć na interenecie i kogoś hejtowac, sam się rusz i oddaj osocze, zrobisz coś dobrego.To ze napisali o jakiejś osobie ze oddał 2 razy to już dramat BO KAŻDY CHCE BYĆ ZAUWAŻONY, a liczy się dobra intencja..

 2. Po raz drugi??!!! Brawo ja oddałem chyba 100 i nikt o mnie nie pisał a ozdowiecem jestem to os 1 fali haha ha oddałem z 3 lub 4 razy miło słyszeć takie dobre informacje

 3. W policji oddawanie osocza to chyba jakaś nowość. Pan Dariusz ma jakieś pojęcie ile osocza i krwi oddali mieszkańcy miasta po przebytej chorobie i ani słowa o tym? Szkoda że nie napisał jeszcze ile morsował.

  1. wampirek oddajacy krew

   Chyba nowość bo to news ważny. Szkoda że nie piszą o wielu innych co dawno pooddawali osocze i oddają od lat krew ratując życie. Mojego kolegi ojciec oddał ponad 100 litrów ale sie nie chwali.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry