Odśnieżanie? Prezydent wezwała pracowników…

Z komentarzy naszych Czytelników wyłania się raczej smutny obrazek, że Jastrzębie-Zdrój nie przygotowało się na kolejny atak zimy, a internauci wskazują na kolejne ulice i chodniki, które przegrały nierówną walkę z żywiołem. Ich zdaniem nie zostały w ogóle odśnieżone lub z dużym opóźnieniem. Czy magistrat zgadza się z tak postawioną tezą? Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie.

fot. Marek Wróbel (materiał ilustrujący)

„Pomimo tego, że służby pracują na bieżąco, naszym zdaniem miasto Jastrzębie-Zdrój nie jest wystarczająco dobrze odśnieżone. Dziś rano prezydent wezwała pracowników odpowiedzialnych za koordynowanie akcji zima i nakazała im optymalizację działań poprawiających stan dróg i chodników. O godzinie 14.00 rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami ośmiu firm, które podpisały umowę z miastem na odśnieżanie” – poinformowała Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

„Dodam, że w sumie do utrzymania mamy 642 km dróg, chodników, parkingów i deptaków o łącznej powierzchni ponad 2,5 mln metrów kwadratowych powierzchni. Do dzisiaj w ramach akcji zima zużyliśmy 2 tysiące 55 ton soli. A także 23 tysiące litrów solanki i dodatkowo jeszcze 1354 tony piasku. Zaś w samym styczniu na zimowe utrzymanie wydaliśmy 251 tysięcy złotych” – pada także w odpowiedzi.

  1. Skoro osiem firm nie daje rady to jaki problem zatrudnić kolejne, a choćby i dwa razy tyle ?!?. Przecież kasy na akcję jest tyle że możecie do września odśnieżać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry