„Ograniczenia, które szkodzą polskiej gospodarce”

„Wobec pogarszającej się sytuacji gospodarczej w kraju oraz coraz gorszej sytuacji finansowej polskich przedsiębiorców, spowodowanej wprowadzonymi przez Rząd RP obostrzeniami dla firm w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, przy utrzymującej się od kilku tygodni mniejszej liczbie wykrytych przypadków zachorowań na COVID-19, samorządowcy zrzeszeni w Śląskim Związku Gmin i Powiatów apelują o niezwłoczne, stopniowe znoszenie obostrzeń i ograniczeń w działalności polskich przedsiębiorców oraz instytucji kultury i sportu” – czytamy w stanowisku Zarządu ŚZGiP.

Jak dowiadujemy się dalej, Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów apeluje do Rządu RP o niezwłoczne znoszenie tych ograniczeń, które są nieefektywne i wprowadzane w sposób nielogiczny, a które szkodą polskiej gospodarce.

I jednocześnie zwraca się z wnioskiem o: otwarcie dla widzów obiektów sportowych, w tym hal oraz stadionów, na których z zachowaniem reżimu sanitarnego można przyjąć co najmniej 1/4 kibiców; otwarcie teatrów i filharmonii (1/4zajętych miejsc) oraz muzeów i bibliotek; otwarcie hoteli, w których przy zachowaniu odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych można w bezpieczny sposób przyjmować gości; otwarcie restauracji z zachowaniem odpowiednich obostrzeń; otwarcie tych wszystkich gałęzi gospodarki, których działalność może być prowadzona w odpowiednim reżimie sanitarnym, w tym przede wszystkim związanych z poprawą kondycji fizycznej i działalnością kulturalną. (źródło: ŚZGiP)

 1. Popieram w 100%, jakby zrobić referendum w tej sprawie to większość byłaby za zmniejszeniem restrykcji, bo działa wyciągane przeciwko tej „myszy” Covidowej są za ciężkie. Takie moje zdanie, a w rodzinie przez to przeszliśmy, więc nie straszcie już tą chorobą

  1. co z tego że ty mądry inaczej w rodzinie przeszedłeś?!!! Ilu ludzie nie pszeszło a ilu ludzi boryka się do dziś z problemami zdrowotnymi po covidzie ale co taki samolub może wiedzieć on zadowlony że przeszedł i nawet zadowolony, że nie takie straszne. Nie ciesz się bo nie wiesz jaki szkody mozesz mieć uczynione w organiźmie przez covid, to będzie wychodzic. Ja jestem za utrzymaniem dopóki nie będzie dziennie umierło 400 osób i zarażonych liczba się nie zmniejszy!
   Taki baran jak ty nawet nie ma pojęcia co ludzie przeszli jak stracili swoich najbliższych w covid lub wielu lezy w szpitalu a ilu ma uszkodzone płuca. Januszek jastrzębski ma to w dupie, ale tacy ludzie to trypowe dla tego miasta. Jaki poziom górniczny to widać na każdym kroku

 2. Nie wolno jeszczye nic luzować, a wręcz przeciwnie, należy jeszcze bardziej przykręcić śubę, bo inaczej to nigdy się nie pozbędziemy tego straszliwego wirusa. Przedsiębiorcy muszą się niestety jeszcze ze 3 lata uzbroić w cierpliwość, bo to też leży w ich interesie, żeby wszyscy byli zdrowi. Dopiero, jak wszyscy się zaszczepimy, można będzie znów trochę poluzować, tzn. jak nie stwierdzą już żadnego nowego zachorowania w całej Polsce, a jeszcze lepiej na całym świecie. Tak więc proszę to zrozumieć i nie marudzić.

 3. Ludzie na całym świecie są restrykcje a tu piszą o znoszeniu. Nie dość że dostają kasę to jeszcze marudzą nie ma znoszenia restrykcji bo z tego wirusa nie wyjdziemy. Lepiej stracić materialnie niż zdrowie czy zycie

  1. Brawo Jan. Najlepiej by było, gdyby w miarę możliwości w ogóle nikt z domu nie wychodził, nawet jakby to miało potrwać jeszcze parę lat, tak żeby tego strasznego wirusa wyplewić do korzeni. A to że stracimy wszyscy materialnie, nie gra w ogóle żadnej roli, choćbyśmy mieli żyć o chlebie i wodzie tylko, bo najważniejsze, żeby żyć, a nie w jakich warunkach. No i niech wprowadzą obowiązek szczepienia się i niech szczepią wszystkich bez wyjątku. Niech nikomu nie darują!

   1. górnik przodowy

    O chlebie i wodzie nawet by się przydało bo dobrobyt ludziom do głowy wali już nie wiedzą jak za tą kasą gonić. Teraz bezie 7 lat chudych jak chyba było w Biblii ja górnik nie stracę materialnie ale jak widzę co robią ci młodzi za gonienim za kasą i kupowaniem tylko chwaleniem się póxniej który więcej ma to przydało by się ten woda i chleb bo nawet marnują jedzenie i szynki na śmietniku leża zielone. ty się podwójnie zaszczep moze coś ci pomoże

  1. Niech robią nawet za dwie miski ja pracowałem u prywaciarzy to zwykłe oszuści co mnie kroili na kasie a robiłem jak wół umowy śmieciowe najniższa krajowa a oni nabijali sobie kasę teraz powinni za to dostac bo dupsku za ich oszustwa i wykorzystywanie pracowników

  2. Niejednemu ta miska ryżu dobrze zrobi nabierze pokory do zycia i szacunku dla pracownika i zobaczą że w jednej chwili mogą stracić wszytsko i niech się cieszą że państwo daje im kasę jeszcze bo dla wielu to bym nie dał.

 4. Dżordż Lowerboj

  Bezsprzecznie wszystko przeszkadza górniczym ZZ.

  Ograniczenia, brak ograniczeń, pogoda, wzrost PKB, spadek PKB, pełnia księżyca.

  Tłuste koty się dwoją i troją, co by tu jeszcze wykombinować, aby tylko ich prywatne firmy nadal kooperowały z zyskiem z kopalniami.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry