„Ogromny problem na tym skrzyżowaniu”

„W związku z licznymi pytaniami mieszkańców oraz użytkowników dróg korzystających ze skrzyżowania ulic Cicha-Podhalańska-Graniczna, proszę o jego przebudowę w celu poprawy bezpieczeństwa przejazdu samochodów” – apeluje radny Janusz Toborowicz w swojej ostatniej interpelacji.

fot. pixabay

„Zwiększony ruch samochodów od strony ulic Cicha oraz Podhalańska, związany z przebudową głównej arterii al. J. Piłsudskiego, spowodował dla wielu użytkowników dróg ogromny problem z poruszaniem się na tym skrzyżowaniu. Mimo oznakowania, kierowcy niejednokrotnie wymuszają swój przejazd, co wiąże się dużym prawdopodobieństwem zwiększenia liczby kolizji drogowych” – dowiadujemy się.

Jak zauważa miejski rajca, jedną z przyczyn takich zachowań kierowców, oprócz nieprzestrzegania przepisów, jest nieprawidłowe rozplanowanie tarczy tego skrzyżowania, co sugeruje dowolność interpretacji podczas manewru przejazdu w tym miejscu. „Ważnym elementem, który należy rozpatrzyć, aby poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku, jest również zmiana organizacji ruchu związana z prawem pierwszeństwa przejazdu” – zauważa w pewnym momencie.

„Chcę nadmienić, iż dochodzi tam do licznych, bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jest zasadne, aby przyspieszyć działania związane z przebudową tego skrzyżowania” – pada na koniec.

  1. Czy szanowni piszący którym skrzyżowanie sprawia problemy chodzili na prawo jazdy? Znają przepisy i znaki? Jeśli nie to może trzeba sobie wszystko przypomnieć i najważniejsze zacząć się do nich stosować. A po Korfantego można jechać wolniej jak komuś szkoda zawieszenia. Jeśli tam będzie „autostrada” to pod tym mostem będą wieczne kraksy. Wtedy te zakłady blacharskie w pobliżu nie ogonią się od roboty.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry