Omijają zakaz handlu w niedzielę?

fot. pixabay

Handlowa „Solidarność” zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsze uszczelnienie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność” to reakcja na pogłębiający się problem omijania ograniczeń w niedzielnym handlu przez kolejne sieci handlowe. Umożliwia to zapis w ustawie zezwalający na handel w niedziele placówkom pocztowym. Jak wskazuje Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”, feralnego zapisu o placówkach pocztowych nie było w obywatelskim projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przygotowanym przez „Solidarność”.

„Im dłużej rządzący będą tę sytuację tolerować, tym gorzej. Tu chodzi już nie tylko o pracowników handlu, ale też o powagę państwa polskiego” – wskazuje szef handlowej „Solidarności”. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

 1. wyprowadzić związki zawodowe z zakładów pracy,kto chce niech im płaci na ich działalność w ramach miasta.czy powiatu
  Niech się wzorują na hiszpańskich związkach.

  1. Wyrzucić związki poza zakłady pracy i przestać je dotować, niech utrzymują się ze składek. Szybciutko skurcza się listy członków.

 2. Dżordż Lowerboj

  Należy natychmiast albo nawet jeszcze szybciej zdelegalizować ZZ, bo na dzień dzisiejszy są to organizacje przestępcze!

  1. I tu pełna zgoda.Pasożyty tylko doją pracodawców I pracowników żeby im żyło się dobrze i brzuchy rosły pod nos.

  2. Solidarności już nie ma jako związku. Jest jakaś organizacją pod nią się podszywająca i chcąca pić nektar z prawdziwej solidarności z lat minionych . Dublerzy skończcie i wstydu oszczędźcie. Ośmieszacie się tylko

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry