Ostrożny pieszy? Czyli jaki?

fot. pixabay

W piątek, 22 stycznia, policjanci będą prowadzić działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza w relacji kierowca-pieszy. W ramach działań, stróże prawa przyjrzą się także prędkości, z jaką kierowcy poruszają się w okolicach przejść dla pieszych. Szczególnie w tych miejscach, gdzie ruch jest wyjątkowo duży, a piesi muszą pokonać cztery pasy ruchu.

„Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne, kierujący pojazdem, widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych, powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość, a zwiększyć uwagę” – przypominają jastrzębscy stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Ostrożny pieszy? Czyli jaki?”

  1. Może popatrzeć jak piesi włażą na czerwonym wprost pod auta? Jak włażą z komórką przed oczami i słuchawkami na uszach wprost pod auta? Nie macie dowodów przecież przejścia ze światłami w Jastrzębiu są monitorowane nie wszystkie ale jednak.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry