„Otwórzcie knajpy, zamknijcie kościoły…”

fot. Marek Wróbel

Tym razem kapryśna, jesienna pogoda nie rozpieszczała protestujących na jastrzębskich ulicach… Jak informuje KMP w Jastrzębiu-Zdroju, w piątkowy, 30 października, wieczór około 300 osób postanowiło zamanifestować swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tak zwanej aborcji eugenicznej. Jednak postulaty uczestników „pochodu” wykraczały zdecydowanie poza wspomnianą tematykę. „Otwórzcie knajpy, zamknijcie kościoły. Bóg jest wszędzie, a dobre żarcie nie” – to tylko jedno z haseł, jakie pojawiło się na transparentach. Co ciekawe, adresatem wielu z nich był wicepremier Jarosław Kaczyński i… jego kot, niezmiennie cieszący się „popularnością” wśród młodych ludzi.

Szczęśliwie, jak donoszą policyjne źródła, i tym razem obeszło się bez incydentów. Policjanci nie informowali, że zgromadzenie ma charakter nielegalny, koncentrując się na zapewnieniu warunków do bezpiecznego przemarszu. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych protestów, nikt z uczestników zgromadzenia nie został wylegitymowany, nikogo nie zatrzymano, nie „posypały się” mandaty.

Wpisy na temat “„Otwórzcie knajpy, zamknijcie kościoły…””

 1. Napisze tu tak mam 18 latale jak widzę wypowedzi matek które mówią że idą w tym marszu za zabijaniem, dzieic to , gdyby moja matka tak mówiła i brała udział w takiej demonstracji to było bi mi wstyd za nią i zawiodła by jako matka mówiąc takie rzeczy bo wtedy nie była bym pewna czy ona też nie zabiłą wcześniej moze mojego nienarodzonego rodzeństwa. Moje rówieśniczki chyba same już nie wiedzą w czym biorą udział aby tylko robić sobie niezła bekę z takich marszów a moze i tez tak myśląc patrzac na ich zycie rozwiązłe. Jak sie tak przemyśli to do czego doszło,aby ludzie wychodzili na ulicę upominając się za śmiercią! To nie prowadzi do niczego dobrego!

 2. Prawidłowo !!! Dosc hipokryzji rządzących !!! W pelni popieram odwazne kobiety !!! A to czy wolają slusznie czy nie oceni Bog i nie oglupiala i skretyniała czesc spoleczenstwa. Kosciol katolicki nie jest zadnym autorytetem w tych kwestiach. To na tyle ..dziekuje.

  1. Koko.tutaj nie chodzi o aborcję ,tutaj chodzi o politykę dla lewaków aborcja jest tylko przykrywką ,lewactwo z tym babo chłopem i Rafalkiem chcą swoje czerwone ryje włożyć do koryta i zadzic polska i Polakami ,komuna dalej jest w Polsce i ci ludzie mają się b.dobrze ,kasta chce władzy ,a zwykli ludzie będą na nich robić jako niewolnicy ,w tym sek że po roku 1989 komuchy nie zostali odsunięci od władzy ,teraz wychodzą jak robaki z dziur ,są wszędzie jak rusy pełzają i szukają okazji do zadym ,młodzież która idzie z tymi kartonami jest manipulowana przez lewaków i ludzi z PO i młodzi ludzie myślą że robią dobrze nie to jest ich narzędzie ,ich cel i tęczowe flagi .

   1. Masz całkowitą racje…a mnie dzisiaj ucieszyła wiadomość że Rafałek zrobił sobie samoizolacje bo miał kontakt z osobą zarażoną a przecież mówił że pandemii niema to wymysł rządu…pewnie łaził z tymi lesbami i małolatami i załapał !!! więc młodzi zastanówcie się zanim będzie za póżno bo jesteście tylko narzędziem w rękach tych oszołomek warszawskich!!!

  2. Dresu widać że myślisz jak zwykły dresu o grubym karku. Przecież to nie kościół decyduje tylko właśnie BÓG dał przykazania NIE ZBIJAJ! Jest ono niezmienne! Więc nie p******* l tu o czymś o czym nie masz jak widać pojęcia! Odważan kobiet a to rodzi tak jak Agata Mróz! To jest odważna kobieta za cenę swojego życia. To są zwykłe dziewuchy, kobiety tchórze!

  3. Ty Dresy gdyby twoja matka dokonała na tobie wyroku śmierci to byś nawet tu dziś nie mógł napisać tych swoich wypocinych głupich. Kiedyś ta kobieta może zabić twoje dziecko i nic nie będziesz miłą ciołku do gadania bo ci nie powie lub ona powie że to jej brzuch i jej decyzja. O jakiej ty odwadze mówisz?!!! Odwaga to jest dać komuś życie wbrew wszystkiemu i żyć a nie uśmierać to żadna odwaga. Tutaj składam hołd dla tych kobiet co urodziły dziecko choć lekarz mówił aby zabiły ma ma jakiś defekt, chorobę. To wy jesteście bohaterki i wam naleza się oklaski i pokłony. A nie tym, co krzyczą zabić, zabić, to nasza sprawa!

 3. Słusznie tu ktoś napisał…niech policja przestanie was chronić to sama reszta narodu zrobi z wami porządek i z ta lisbiją z Warszawy!!! wtedy bbyście się przekonały co jesteście warte dla społeczeństwa!!!

 4. Widać że tu faceci mają więcej rozumu niż te głupie baby z maniffestacji baba to zawsze podła jest i jeszcze chce usprawiedliwiać swoje niecne czyny lub zwalić winę na kogoś innego.

 5. Tak jak myślałem że pod prtzykrywą zabicja dziecka chorego chcą te baby wprowadzić całkowita aborcję i dziśs jedna z tch prowodyrów w Warszawie się wypowiedizła tak ” Można byłoby równolegle wprowadzić do Sejmu ustawę, która wprowadzałaby całkowitą legalizację aborcji — zaznaczyła” O to im od poczatku chodzi dzieciobójczyniom,a by można było zabijać dzieic bezkarnie kiedy się chce! To dla mnie już nie sa kobiety kiedy matka przyszła zabija swoje dziecko bo jest dla niej niewygodne i chce z tyłkiem robić co chce i używac ile chce. Przecież aborcja jest zabójstwem niewinnego człowieka, czyli grzechem ciężkim! Tak jak kiedyś mawiali Jan Paweł II i Matka Teresa z Kalkuty mówili wyraźnie, że nie ma na świecie większego grzechu niż grzech aborcji. Alesa też współwinnymi tego zabójstwa i gzrechu którzy przyczynili się do aborcji i do zabicia dziecka ich ręće też są splamione krwią niewinnych dzieci
  Przecież po zabiciu dziecko to u takich kobiet zostaje pokawałkowana tożsamość kobieca. Teraz aborcja jest przez coraz więcej kobiet i dziewczyn używana jako kolejna metoda antykoncepcji!!! To jest porażające i przerażające!Nie dziwmy się,że teraz te młode dziewczyny nie nadają się do trwalszych związków i traktują mężczyzn jak zabawki do własnych celów. Później też ich wyrzucają naśmieci jak te nienarodzone dzieci.
  Najnowsze dane, opublikowane przez renomowane brytyjskie pismo naukowe „British Journal of Psychiatry”, „dowodzą, że u kobiet, które przerwały ciążę, o 81 proc. wzrasta ryzyko poważnych zaburzeń psychicznych”.! Wiec chyba nie dziwię sie już tym zachowaniom tych rozwrzeszczanych dziewczyn- kobiet na ulicach. To coś mówi!
  Mnie to po prostu przeraża, to można porównać do wielkiego zła,które wychodzi teraz na ulice i manifestuje za zabiciem a nie za życiem! To się źle skończy dla narodu jeśli zezwoli na zabijanie niewinnych dzieci i dla tych kobiet też.Jestem zniesmaczony tym wszystkim.

  1. Przecież to widać na tych demonstracjach że są niektóre baby z zrytą psychą. To widać. jak sobie pomyśle ile razy niektóre kobity zabiły swoje dzieic to mi sie robi jakoś tak że zbiera się na wymioty na te kobity

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry