Pałac Ślubów zamiast GHM-u

„Decyzja zapadła. Budynek Łazienki II, w którym obecnie mieści się Galeria Historii Miasta, będzie nowym, pięknym jastrzębskim Pałacem Ślubów” – informuje jastrzębski magistrat.

fot. Marek Wróbel

Jak przekonują urzędnicy, przenosiny jastrzębskiego USC są w pełni uzasadnione. Obecnie siedziba mieści się przy ulicy Zielonej na drugim piętrze. Jest niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pomieszczenia nie są wystarczająco duże, by pomieścić dokumenty, które wymagają archiwizacji. Sama siedziba nie spełnia też żadnych kryteriów wizerunkowych.

„Tymczasem nowa siedziba Pałacu Ślubów będzie mieściła się w zabytkowym, pouzdrowiskowym budynku Łazienki II. Nie można jej ominąć podczas spaceru po Parku Zdrojowym – stoi w jego sercu” – podkreślają.

Okazją do tej zmiany jest planowana modernizacja budynku, która jest możliwa dzięki zdobytym środkom unijnym. 2 miliony 125 tysięcy zł dofinansowania pozyskało miasto Jastrzębie-Zdrój na rewitalizację Łazienek II w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zakres robót jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi przebudowę konstrukcji dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i jego ocieplenie, remont ścieżek i opasek wokół budynku, przebudowę wewnętrznych pomieszczeń obiektu, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej budynku, remont stropu drewnianego nad I piętrem czy wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz roboty związane z wykonaniem instalacji budynku. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Skąd w Was tyle żółci? Też jak stare rozhisteryzowane emerytki tęsknicie za „ładnie mówiącym, takim przystojnym” poprzednikiem „ze Bzia”??? On by przeniósł Pałac Ślubów do wsi Bzie razem z GHM… Chodniki właśnie tam przeniósł 😉
  A swoją drogą, akurat ten budynek nadaje się zdecydowanie bardziej na Pałac Ślubów niż Łazienki III.
  Ja za panem „ze Bzia” nie tęsknię, bo sprzedawczyk na koniec dostał „pocałunek śmierci od bliźniaka” ;), i to mu się należało jak psu buda 😉
  I pamiętajcie trole: lepszy wróg którego już znamy, niż ten który dopiero przyjdzie…
  Ja tam kibicuję, choć wk…a mnie czasami…

  1. I pamiętajcie trole: lepszy wróg którego już znamy, niż ten który dopiero przyjdzie…
   Też tak myślałem i głosowałem na panią Hetman. Teraz tego żałuję. Ta kobieta zjadła wszystkie rozumy i nie dba o to co ją nie interesuje. Nie ważne co jest dobre dla mieszkańców, ważne co jest dobre dla niej.

   1. Oj Dareczku,Dareczku . Niedawno zbierałeś laury od Pani Prezydent. Fociłeś się z nią z wypiętą klatą, a teraz szczujesz jadem. Trzeba być normalnym człowiekiem całe życie. A nie jak wiatr zawieje i Ty się kiwasz jak chorągiewka. Wolę mieć innego wroga niż takiego jak Ty po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Myślałem,że jesteś normalniejszy. Trzeba mieć własne zdanie a nie zmieniać jak Ci pasuje. Uważaj,żeby Cię żółć nie zalała.

    1. Oj Mareczku, Mareczku. Niedawno latałeś do GHM jak do pszczoła do miodu. Przynosiłeś różne fanty, po czym się obraziłeś i wszystko odebrałeś. Taka była Twoja działalność na polu historycznym. Szukałeś jedynie poklasku, a jak okazał się, że trzeba poświęcić wiele lat oraz pieniędzy, aby coś osiągnąć to strzeliłeś focha. A tak na marginesie nie jesteś moim wrogiem, bo nic złego mi nie uczyniłeś. Jednak myślę, że ja dla ciebie jest bardzo niewygodny, żeby nie napisać, że jesteś wrogo do mnie nastawiony. Zazdrość? To takie małostkowe i mdłe z Twojej strony.

     1. Oj wiesz kto. Nie chcę wymieniać Twojego imienia. Ale w następnym tygodniu muszę od Ciebie odebrać kilka rzeczy,które tam zdeponowałem.
      Dla mnie też nie jesteś wrogiem tylko mało profesjonalnym człowiekiem.
      Działalność takiej instytucji polega na propagowaniu działalności. Ale Ty wolałeś zaszyć się w swoim biurze – według przysłowia ” byle do emerytury,”. Czy Ty wyłożyłeś chociaż złotówkę na działalność GHM? Wszystko dawało Ci miasto. Więc nie kłam i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Twoją działalność określam jako towarzystwo wzajemnej adoracji. A Twoja działalność to niestety porażka. I teraz są tego efekty. 1 wystawa na pół roku. Na wydawnictwa daje miasto. Mieszkańcy miasta słysząc ,że idę do galerii to myśleli,że do sklepu. Przecież to Twoja praca i powinieneś się trochę lepiej postarać. Za coś bierzesz pieniądze. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

     2. Mareczkowi wszystko się pomieszało. Kto niby zaszył się w biurze? Przecież ja nie pracuję w GHM. Jako osoba prywatna robię co chcę i kiedy chcę i za swoje, bo nikt mi nie płaci. A co do profesjonalizmu to kto jak kto, ale Ty jesteś ostatnią osobą, która może to ocenić. Po prostu brak u ciebie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry