Petarda! OWN kolarską mekką

Niemal pół tysiąca kolarzy z całej Polski (i nie tylko!) wzięło w minioną sobotę udział w jednej z największych imprez MTB, jakie kiedykolwiek odbyły się w naszym mieście. Na trasach Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego oraz wokół niego w kilkunastu kategoriach o medale i trofea w ramach JBG-2 Pressingowa Petarda – Pucharu Polski MTB XCO ścigała się nie tylko krajowa czołówka, ale także amatorzy. Tę dawkę emocji na dwóch kółkach zapewniła nam jastrzębska ekipa MTB Pressing Team, której przewodzi jeden z naszych najbardziej utytułowanych zawodników Tomasz Kubala.

Od rana do wczesnego wieczora na trasach walczyli mniej lub bardziej doświadczeni kolarze, zmagając się nie tylko z nierównościami, ale też z błotem pozostałym po niedawnych anomaliach pogodowych. Pętla, którą pokonywali kolarze, została rozlokowana między lasem przy kościele na „Szóstce”, osiedlem Tuwima oraz terenami przy Szpitalu Wojewódzkim.

Po całodniowych zmaganiach na najwyższym stopniu podium klasyfikacji drużynowej stanęła ekipa z Bielska-Białej RX Exclusive Doors MTB Team, która zgromadziła 393 pkt. Na podium znalazły się też JBG-2 CryoSpace oraz Luboń Skomielna Biała. Z kolei klasyfikację młodzieżową wygrał Warszawski Klub Kolarski (225 pkt.) przed AdAstra Cycling Team i UKS Zawojak.

Dodajmy, że z uwagi na skalę organizacji zawodów ekipa MTB Pressing Team tym razem wystawiła skromną kadrę, spośród której ostatecznie na liczącej 14,2 km trasie powalczył jedynie Zbigniew Kiszka, zajmując 12. miejsce w rywalizacji kategorii 40-latków masters II. Obok niego nasze miasto reprezentowali też: Karol Koguciuk (5. miejsce wśród mężczyzn 15-29 lat), Andrzej Piotrowski (5. miejsce wśród 50-latków masters III), Remigiusz Banach (15. w masters II) i Tomasz Mączka (17. w masters I).

W najbardziej prestiżowych zmaganiach elity pań i panów zwycięstwa odnieśli Gabriela Wojtyła (Sokół Zator) i Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace). Warto zarazem odnotować nazwiska złotych medalistów w pozostałych kategoriach: Lucie Gottwaldova (żaczki), Amalie Gottwaldova (młodziczki), Milena Drelak (orliczki), Kinga Żur (juniorki), Tatiana Gromada (juniorki młodsze), Kamila Gurzyńska (kobiety – amator), Maciej Rogalski (żaki), Dominik Kukla (młodzicy), Krzysztof Klimek (juniorzy), Stanisław Nowak (orliki), Ksawier Garnek (juniorzy młodsi), Tomas Kalita (masters I), Bogdan Czarnota (masters II), Jacek Brzózka (masters III) i Filip Potrykus (mężczyźni U30).

Pełne wyniki >>

Oficjalny profil imprezy na Facebooku >>

Więcej zdjęć na Facebook / MTB Pressing Team >>

  1. Do Anonim
    Głupoty to Ty wypisujesz i nawet nie masz odwagi się pod tym podpisać. Po pierwsze na hałdach nie można, bo jest tam zakaz przebywania itp. itd. Po drugie to nie głupoty bo to sport olimpijski, szerzenie zdrowego stylu życia , promocja miasta. Pokazanie dzieciom i młodzieży że można spędzać czas nie tylko przed monitorem i smartfonem. Na całym świecie takie zawody odbywają się w lasach, górach, parkach… Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego jak nazwa wskazuje jest od WYPOCZYNKU również, a może przede wszystkim tego aktywnego. Może zamiast biadolić zrobiłbyś coś pożytecznego i wysprzątał czasem ten lasek z mnóstwa butelek, puszek i innego dziadostwa jak to robili organizatorzy poświęcając swój prywatny czas mimo, że niektórzy nie mieszkają w tym mieście!

  2. Szkoda,że nie ma połączenia OWNu z al.Jana Pawłall. Tu aż prosi sie żeby zrobić alejkę spacerową ,oświetloną , parking od strony al.JPll i udostępnić OWN od tej strony.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry