Piąty czas „setki” na Śląsku

Fot. archiwum TL Athletics

W minioną sobotę w Częstochowie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Śląskiego młodzieży do lat szesnastu. W imprezie udział wzięła licząca trzech zawodników ekipa TL Athletics Jastrzębie. Spośród podopiecznych Jakuba Staśkiewicza i Krystiana Ciemały najlepiej spisała się Martyna Metlak, która awansowała do finału prestiżowej rywalizacji w biegu na 100 m.

W kwalifikacjach z udziałem niemal pół setki lekkoatletek Martyna Metlak zanotowała drugi czas pierwszego z sześciu biegów eliminacyjnych, pokonując „setkę” w czasie 12.92 s. W sumie był to piąty wynik kwalifikacji, który dał jastrzębiance awans do ścisłego finału. Tu Metlak „powtórzyła” lokatę numer pięć, finiszując z wynikiem 13.03 s. Do podium naszej biegaczce zabrakło 0.23 s. Wygrała Paulina Nawrot z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza (12.65 s).

Obok Martyny Metlak w Częstochowie zaprezentowali się też Wiktor Duda i Remigiusz Wojaczek. Duda wystartował w wieloskoku, zaliczając długość 9.62 m, która była piątym rezultatem finału. Z kolei Wojaczek rywalizował w pchnięciu kulą (5 kg), zajmując z „życiowym” wynikiem 7.71 m jedenastą pozycję.

Źródło: Śląski Związek Lekkoatletyki.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry