Pielęgniarki mają już dość?

W poniedziałek, 7 czerwca, około 40 szpitali bierze udział w strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położnych protestujących przeciwko warunkom pracy i płacy.

fot. pixabay

Powodem akcji strajkowej jest ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, która, jak przekonują protestujący, „nie gwarantuje stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, pomimo licznych sygnałów od członków naszej organizacji związkowej dotyczących rażącego pogorszenia warunków pracy i płacy, trwającego od wielu miesięcy stresu, przemęczenia i wypalenia zawodowego”.

Według doniesień medialnych pielęgniarki na dwie godziny odeszły od łóżek pacjentów. Z kolei w szpitalach, w których nie można obecnie przeprowadzić strajku, zostały przeprowadzone akcje solidarnościowe oraz manifestacje przed szpitalami.

A jak sytuacja wygląda w naszym mieście?

Jak informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, tutejsze pielęgniarki włączyły się do protestu poprzez oflagowanie placówki i szeroko pojętą akcję informacyjną.

Wpisy na temat “Pielęgniarki mają już dość?”

  1. Czemu jastrzębskie pielęgniarki w przychodniach to zołzy ale już w prywatnych gabinetach to do rany przyłóż, oczywiście nie wszystkie ale na kilka trafiłem

  2. Pokaż pielęgniarzu co posiadasz w garażu. Studia za państwowe pieniądze, wypłata za państwowe pieniądze a chciwość to po rodzicach !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry