Pijany kierowca autobusu

Do tego zdarzenia doszło w sobotę, 12 września, około godziny 16.30 na ulicy Pszczyńskiej. Jedna z pasażerek, zaniepokojona zachowaniem kierowcy autobusu, powiadomiła o swoich podejrzeniach męża, ten zaś postanowił poinformować oficera dyżurnego jastrzębskiej komendy.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia

Wysłany na miejsce patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę. Mundurowi od razu wyczuli od 63-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego silną woń alkoholu. Nie było to dziełem przypadku. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Podczas kontroli w pojeździe znajdowało się 25 osób. Stróże prawa ujawnili także niesprawność układu wydechowego oraz nadmiernie skorodowane elementy konstrukcyjne podwozia. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany, z zakazem dalszej jazdy, a autobus skierowany na dodatkowe badania techniczne.

O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz prokurator. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Pijany kierowca autobusu”

  1. Tępic pijakow za kierownicom kiedys gosc jechal pujany osobowkom i tez zaregowalem zadzwonilem na policje prawo jazdy dozywotnio zabierac i wiezienie 5lat

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry