Pionierskie triumfy w ekstraklasie

Zuzanna Adamczyk; fot. Facebook / UKS Pionier (arch.)
Zuzanna Adamczyk; fot. Facebook / UKS Pionier

Ruszyły Drużynowe Mistrzostwa Śląska Seniorów w szachach. UKS Pionier reprezentowany jest w tych organizowanych na Stadionie Śląskim zawodach przez dwie ekipy: ekstraligową i pierwszoligową. Mocniejsza z naszych drużyn zanotowała kapitalny start w imprezie, wygrywając oba swoje spotkania w ramach pierwszego zjazdu. W pokonanym polu jastrzębianie pozostawili RKS Mat Ruda Śląska (5,0-1,0) i MKSz Rybnik (4,0-2,0), za sprawą czego obecnie są sklasyfikowani na trzecim miejscu. Wyżej są tylko szachiści Politechniki Śląskiej Gliwice i Ogniska Rydułtowy, ale mają oni rozegrany o jeden mecz więcej.

Zwycięski skład tworzyli: Zuzanna Adamczyk, Bartłomiej Niedbała, Marcin Molenda, Tomasz Gałuszka, Rafał Niedbała i Dawid Czerw. Dodajmy, że komplet indywidualnych zwycięstw w obu spotkaniach zapisali na swoje konta Bartłomiej Niedbała i Marcin Molenda. W ramach kolejnego zjazdu, który rozpocznie się 13 marca, Pionier zagra z Politechniką Śląską (1. miejsce), Roszadą Gliwice (5.) i Roszadą Żory (6.).

W nieco gorszych nastrojach pierwszy zjazd w I lidze kończy drugi zespół UKS Pionier, który na razie ma na swoim koncie zero punktów. To efekt trzech porażek, kolejno z UKS 21 Podlesie (1,0-5,0), Politechniką Śląską III (2,5-3,5) oraz Skoczkiem Czerwionka-Leszczyny (1,0-5,0). W pierwszym meczu drugiego zjazdu jastrzębianie zagrają z Politechniką Śląską II.

Źródło: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry