Pływacy w Lidze Klubów Śląskich

Fot. archiwum

W środę w Radlinie rozegrana została pierwsza tegoroczna edycja pływackiej Ligi Klubów Śląskich rocznika 2008. W imprezie udział wzięło troje zawodników KP H2O Jastrzębie: Zofia Kupczak, Radosław Saj i Paweł Smyczek. Spośród naszego tercetu najlepiej spisał się Saj, który w zmaganiach na 50 m stylem motylkowym wywalczył z czasem 32.99 s piątą lokatę. Do brązowego medalu 12-letniemu jastrzębianinowi zabrakło niespełna dwóch sekund.

Ponadto Saj osiągnął też ósmy czas na 200 m stylem klasycznym, ale niestety został zdyskwalifikowany (punkt regulaminu – nie dotknął ściany dwiema dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu).

Nasi pozostali reprezentanci nie zdołali wywalczyć lokat w pierwszych dziesiątkach. Zofia Kupczak była 13. na 200 m stylem klasycznym (czas 3:25:10) oraz 25. na 100 m stylem zmiennym, zaś Paweł Smyczek zajął 14. lokatę na 200 m stylem klasycznym (czas 3:29:06) i 75. na 100 m stylem dowolnym.

Miejsca wywalczone przez tych zawodników pozwoliły ekipie trener Edyty Klimek na zajęcie 20. lokaty w klasyfikacji punktowej klubów z dorobkiem osiemnastu „oczek”.

Źródło: megatiming.pl

Wpisy na temat “Pływacy w Lidze Klubów Śląskich”

  1. Prawdziwy Jastrzębianin

    Autor artykułu trochę niedoinformowany. To, że ktoś pływa w H2O nie zawsze jest z Jastrzębia. Mój syn też pływa w tym klubie i powiedział, że ten Saj to pochodzi gdzieś z ościennej wioski. Bodajże z Rydułtów.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry