Polanica: Giga-jazda z Huzarskim

J. Kiszel i F. Sobolewski (fot. Facebook / MTB Pressing Team)

W minioną sobotę w Polanicy odbył się kolejny etap Bike Maratonu dla pasjonatów górskiej odmiany kolarstwa. W imprezie udział wzięli trzej reprezentanci jastrzębskiego MTB Pressing Team, rywalizując na dystansach „giga” i „classic”. Na uwagę zasługuje kolejny mocny wyczyn Tomasza Słobodziana, który zmierzył się z najdłuższą i najcięższą z tras.

Tomasz Słobodzian przejechał liczący 85 km dystans „giga” (przewyższenie 1880 m, start poniżej 400 m n.p.m., najwyższy punkt na niemal 900 m n.p.m.) w czasie 4 godzin, 19 minut i 43 sekund, który dał mu 37. miejsce open oraz 16. w kategorii wiekowej 40-latków. Dodajmy, że tę rywalizację elity wygrał Mariusz Kowal (3:29:51), a wśród uczestników był znany z udziału w Tour de France, Vuelta Espana czy Giro d’Italia Bartosz Huzarski.

Pozostali dwaj kolarze walczący w jastrzębskich barwach to Jakub Kiszel i Filip Sobolewski, którzy rywalizowali w jednej z młodszych kategorii wiekowych mężczyzn M1. Zawodnicy Pressingu pojechali na trasie „classic” (35 km, przew. 850 m), finiszując odpowiednio na 110. i 158. miejscu. Kiszel zaliczył czas 1:45:25 (7. miejsce w M1), zaś Sobolewski – 1:52:39 (M1/10).

Źródła: bikemaraton.com, Facebook / MTB Pressing Team

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry