Jastrzębski Węgiel

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen29.11 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel113311-0
2.Asseco Resovia11269-2
3.Warta Zawiercie11269-2
4.ZAKSA Kędzierzyn11238-3
5.Stal Nysa11206-5
6.Trefl Gdańsk11186-5
7.Ślepsk Suwałki11186-5
8.Skra Bełchatów11185-6
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa11145-6
11.AZS Olsztyn11135-6
12.LUK Lublin11123-8
13.Cuprum Lubin11104-7
14.Barkom Lwów (b)11102-9
15.Czarni Radom1272-10
16.BBTS Bielsko-B. (b)1121-10
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel262-0
2.VfB Friedrichshafen252-0
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Jastrzębski walec w Będzinie

„Czwórki” Akademii Talentów JW

W miniony weekend w Będzinie (I-III liga) i Pyskowicach (IV-VI liga) rozegrane zostały spotkania trzeciej z czterech rund kwalifikacyjnych do finałów Mistrzostw Śląska w minisiatkówce „czwórek” chłopców, czyli zawodników do lat trzynastu. W rywalizacji uczestniczą trzy nasze drużyny: dwa zespoły Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz jeden JKS SMS Jastrzębie (fot. nr 3).

Warto podkreślić, że najlepszą drużyną trzeciego etapu okazała się pierwsza ekipa Akademii Talentów (skład: Barbosa de Pinho, Wychrystenko, Guzy, Mazur, Żyrek), która w Będzinie odniosła komplet czterech wysokich zwycięstw w Grupie 1 (czyli I lidze), oddając czterem rywalom zaledwie… 36 małych punktów!

Ponadto dwa pozostałe nasze zespoły, czyli Akademia Talentów II oraz JKS SMS Jastrzębie wciąż zachowują szansę na awans do ścisłych finałów mistrzostw województwa, bowiem w ramach rozegranej w niedzielę wspomnianej trzeciej rundy drugi garnitur „pomarańczowych” zachował miejsce w Grupie 2 (II lidze), natomiast JKS SMS awansował do niej za sprawą wywalczenia drugiej lokaty w Grupie 3 (III lidze).

Do walki o śląskie złoto zakwalifikują się wszystkie drużyny z czwartej rundy Grupy 1 (Akademia Talentów JW, SiKReT Gliwice, Eco Team AZS Częstochowa, VitaSun MKS Będzin, Górnik Radlin) oraz trzy najlepsze z Grupy 2, gdzie w najbliższy weekend w Będzinie o trzy premiowane miejsca zagra pięć ekip: Norwid Częstochowa, GKS GieKSa Katowice, Akademia Talentów II JW, MOSM Tychy i JKS SMS Jastrzębie.

Nie można zatem wykluczyć, że w czołowej ósemce znajdą się aż trzy nasze drużyny. Aktualnie pewna awansu jest tylko pierwsza ekipa Akademii Talentów JW.

Wyniki naszych drużyn – turniej w Będzinie

Grupa 1
AT Jastrzębski Węgiel – SiKReT Gliwice 2:0 (15:12, 15:7)
AT Jastrzębski Węgiel – Eco-Team AZS Częstochowa 2:0 (15:4, 15:3)
AT Jastrzębski Węgiel – Norwid Częstochowa 2:0 (15:5, 15:1)
AT Jastrzębski Węgiel – GKS GieKSa Katowice 2:0 (15:2, 15:2)
Klasyfikacja: 1. AT JW, 2. SiKReT, 3. AZS Cz-wa, 4. Norwid (spadek), 5. Katowice (spadek)

Grupa 2
AT II Jastrzębski Węgiel – Górnik Radlin 0:2 (8:15, 11:15)
AT II Jastrzębski Węgiel – SiKReT II Gliwice 2:1 (11:15, 15:10, 11:7)
AT II Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 0:2 (11:15, 7:15)
AT II Jastrzębski Węgiel – Jedynka Jaworzno 2:1 (12:15, 15:12, 11:6)
Klasyfikacja: 1. Będzin (awans), 2. Radlin (awans), 3. AT JW II, 4. Jedynka (spadek), 5. SiKRet II (spadek)

Grupa 3
JKS SMS Jastrzębie – MOSM Tychy 0:2 (10:15, 12:15)
JKS SMS Jastrzębie – MKS II Będzin 2:0 (15:7, 15:13)
JKS SMS Jastrzębie – Eco-Team AZS II Częstochowa 2:0 (walkower)
JKS SMS Jastrzębie – Jankowice Volley Rybnik 2:1 (9:15, 15:12, 11:4)
Klasyfikacja: 1. Tychy (awans), 2. JKS SMS (awans), 3. Jankowice, 4. Będzin II (spadek), 5. AZS II (spadek)

Źródła: Facebook / Akademia Talentów JW, Facebook / JKS SMS Jastrzębie, System.szps.pl

Wpisy na temat “Jastrzębski walec w Będzinie”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin26.11 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów03.12 (w)18.03 (d)
Czarni Radom07.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn10.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen29.11 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel113311-0
2.Asseco Resovia11269-2
3.Warta Zawiercie11269-2
4.ZAKSA Kędzierzyn11238-3
5.Stal Nysa11206-5
6.Trefl Gdańsk11186-5
7.Ślepsk Suwałki11186-5
8.Skra Bełchatów11185-6
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa11145-6
11.AZS Olsztyn11135-6
12.LUK Lublin11123-8
13.Cuprum Lubin11104-7
14.Barkom Lwów (b)11102-9
15.Czarni Radom1272-10
16.BBTS Bielsko-B. (b)1121-10
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel262-0
2.VfB Friedrichshafen252-0
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Jastrzębski Węgiel

Informacje o klubie

Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie-Zdrój), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)
Barwy: pomarańczowo-biało-czarne
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jana Pawła II 6
Prezes: Adam Gorol
Trener: Marcelo Mendez (Arg)
Sztab: Henrique Furtado (II trener, Arg), Federico Baroni (trener przyg. motorycznego), Leszek Dejewski (asystent trenera), Bogdan Szczebak (scoutman), Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman (masażyści)

Kadra 2021/22

Atakujący: Stephen Boyer (Fra) [8], Jan Hadrava (Cze) [2]
Libero: Jakub Popiwczak [3], Maksymilian Granieczny
Środkowi: Łukasz Wiśniewski [9], Jurij Gladyr (Ukr) [13], Jakub Macyra [95], Dawid Dryja [1]
Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Fra) [6], Eemi Tervaportti (Fin) [14]
Przyjmujący: Trevor Clevenot (Fra) [17], Tomasz Fornal [21], Rafał Szymura [26], Kamil Dębski

Przewiń do góry