Posłowie PO w Jastrzębiu

Grupa posłów Platformy Obywatelskiej przybyła w czwartek 15 lipca do Jastrzębia-Zdroju. Jak oświadczyła jedna z nich, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, przybyli na spotkanie z samorządowcami i mieszkańcami w ramach ich akcji takich spotkań w terenie. W konferencji prasowej wzięli również udział: byli wicemarszałkowie Barbara Dolniak i Cezary Grabarczyk a także posłowie Monika Wielichowska, Ewa Kołodziej, Tomasz Nowak, Aleksander Miszalski oraz gospodarz spotkania poseł Krzysztof Gadowski. Jak stwierdził poseł Gadowski „chcą rozmawiać się z samorządowcami i mieszkańcami, o tym jaka ma być Polska żeby poznać ich marzenia, aby móc te marzenia realizować” .

Kidawa-Błońska powiedziała, że zgodnie z ostatnio przyjętym programem Kierunek Przyszłość odwiedzają wszystkie regiony kraju, żeby rozmawiać,  żeby przedstawić rozwiązania mające naprawić, to co zniszczono i jednocześnie rozmawiać o przyszłości, tak żeby każdy poczuł się odpowiedzialny za ten kraj. Barbara Dolniak, była jastrzębianka, wyraziła przekonanie, że zmiana rządzącej obecnie ekipy pozwoli pozyskać odpowiednie fundusze i da dodatkowy impuls do rozwoju miasta. Cezary Grabarczyk dziękował mieszkańcom Jastrzębia za tak wartościowego posła jak Krzysztof Gadowski, który odgrywa ważną i cenną rolę w parlamencie i ich kole poselskim. Tomasz Nowak mówił o transformacji regionów pogórniczych wspartej unijnym funduszem sprawiedliwej transformacji, jako szansie na ich przyszłość, zagrożonej niewłaściwą polityką europejską rządu.

Zapytana, czy można wygrać wybory ze strukturami lokalnymi PO tak działającymi w terenie, jak te w Jastrzębiu, marszałek Kidawa-Błońska odpowiedziała, że z takimi, jak tutaj można wygrać każde wybory. Na pytanie, czy PO jest w stanie przyciągnąć młodzież, od której zależy przyszłość, jeśli będzie tak zabiegała o nią, jak zabiegają o młodych ludzi struktury tej partii w Jastrzębiu, odpowiedziała, że nie obawia się o poparcie Platformy przez młodzież, która chętnie z nią współpracuje, bo młodzi ludzie chcą czuć się Europejczykami i chcą decydować sami za siebie.

  1. Normalny jesteś nienormalny !
    Bronisz kogo ! Lata 80,90 i masowe zwolnienia ,likwidacja zakładów pracy ,
    masowe wyjazdy młodych ludzi za granicę ,
    Nie bronie rządzących ale ludziom żyje się obecnie dużo lżej niż za rządów króla Europy i jego świty .

  2. TA wiadomość to gó..o nie wiadomość po fakcie spotkali się koleśie w DĄBRÓWCE i marzyli o tym ABY IM ŻYŁO SIĘ DOBRZE . Ale to już było i aby nie wróciło więcej.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry