Pożar domu. W środku były butle z gazem!

Zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło w środę, 24 lutego, około godziny 1.20 przy ulicy Okopowej. Akcja strażaków trwała prawie dwie godziny.

fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

„Działania zastępów straży polegały na: podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej dwóm osobom (mężczyźni wiek około 55 lat), przebywającym na zewnątrz budynku (tlenoterapia i wsparcie psychiczne, trzecia z osób odmówiła pomocy medycznej), przekazaniu poszkodowanych zespołowi pogotowia ratunkowego (nie wymagały hospitalizacji), przeszukaniu pomieszczeń budynku (potwierdzono, że nikt więcej nie przebywa w obiekcie), podaniu jednego prądu w obronie na dwie butle LPG wyniesione z pożaru, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu pogorzeliska kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym (nie stwierdzono podwyższonych temperatur i stężeń gazów niebezpiecznych)” – informuje KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

„Wskutek pożaru spaleniu uległy dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem (kuchnia, salon i pomieszczenie gospodarcze – około 40 m2). Wszystkie pomieszczenia w budynku oraz elewacja uległy okopceniu, uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna oraz wodna” – dodają jastrzębscy strażacy.

Straty wstępnie oszacowano na 100 tysięcy złotych.

  1. podobno na Karola Miarki zaczadzili się ludzie od piecyka. te bute z gazem to nie powinny byc tylko podłączenie pod miejski gaz

  2. Tak to jest jak czasem mogą się ludzi podłączyc pod gaz ziemny to wolą butle kupwać . Później to róznie z nimi bywa.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry