„Pracują nawet do północy”

„Bardzo często pracują nawet do północy, cały dzień odbierają wiadomości od uczniów oraz rodziców – takie konsultacje trwają nawet późnym wieczorem, a także w soboty, niedziele i święta, eksploatują własny sprzęt komputerowy, żeby umożliwić kontakt rodzicom i uczniom poprzez e-dziennik czy zupełnie nowe platformy, z których trzeba korzystać, często także napotykają na duże zniechęcenie rodziców, czasem nawet brak współpracy, dodatkowo są obciążeni biurokracją…”

fot. pixabay

Oto, jaki obraz pracy nauczycieli wyłaniał się – niespełna pół roku temu – z interpelacji radnego Piotra Szeredy. Dodajmy zapobiegliwie, że to tylko niektóre przykłady „niedogodności”, sygnalizowanych miejskiemu rajcy przez pedagogów. Czy to wciąż aktualne, drodzy Czytelnicy? Może zechcecie podzielić się swoim przemyśleniami na ten temat?

Tymczasem, jak poinformował jastrzębski magistrat, obecnie „w większości jastrzębskich szkół nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie na terenie placówek szkolnych, gdzie mają zapewnione bardzo dobre warunki pracy, z pełnym dostępem do potrzebnego sprzętu, systemów czy też tablic interaktywnych”.

Z naszych informacji wynika, że tylko część jastrzębskich pedagogów wykonuje pracę w szkolnych murach, pozostali – przekazują wiedzę uczniom w domach, nierzadko korzystając z własnego sprzętu. Ostateczna decyzja – dom czy szkoła – należy każdorazowo do dyrektora placówki szkolnej, ci zaś podkreślają, że dla nich najważniejsze jest zdrowie i życie młodych podopiecznych.

  1. ołówek zaczarowany

    Wiadomo, że jak jest zdalne nauczanie to nauczyciel jest w szkole i łączy się też z uczniami. Co w tym dziwnego, a oprócz tego idąc do domu dalej pracę , przygotowanie i sprawdzanie itp..

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry