Premie dla zaszczepionych górników

fot. pixabay

Wszyscy pracownicy OKD, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, otrzymają premię finansową – taką decyzję podjął zarząd czeskiej spółki węglowej OKD.

Po złożeniu zaświadczenia o szczepieniu wydanego przez punkt szczepień lub lekarza pierwszego kontaktu, pracownik otrzyma w ramach programu motywacyjnego szczepień przeciwko koronawirusowi dodatek motywacyjny w wysokości 3000 koron czeskich, czyli ponad 500 zł.

Związki zawodowe z entuzjazmem przyjęły decyzję zarządu spółki.

Pracownicy, którzy złożą świadectwo szczepienia, nie będą już musieli przechodzić regularnych testów na COVID-19 14 dni po szczepieniu.

„Testujemy nieprzerwanie od 17 sierpnia 2020 roku, a liczba wykonanych testów przekroczyła już 92 tysiące. Jest to czynność skomplikowana logistycznie i finansowo. Cieszymy się, że nasi pracownicy się szczepią, a zespół osób zaangażowanych przy testowaniu będzie mógł przynajmniej częściowo wrócić do swoich normalnych zadań” – zauważył David Hájek, dyrektor operacyjny OKD. (źródło: nettg.pl)

  1. Co to nie wymyślają cuda na kiju aby tylko ludzie się szczepili a i tak te szczepienie nie pomoże niektórym przy tym wirusie Delta nawet jakby co zaszczepieni to i tak mogą zachorować na koronawirusa

  2. Skandal i jawna segregacja. To nadaje się do pozwu zbiorowego. Kto może niech się przeniesie do normalnego zakładu pracy bez covidian za sterami.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry