Prezydent do radnego: „Pana stronnicza postawa…”

„Zadaniem mieszkańców oś. Tuwima oraz ulic Małopolskiej, Cieszyńskiej i Kusocińskiego – na zaproszenie Prezydenta Miasta – nasi mieszkańcy na ‘własnej skórze’ przetestują niszczenie części lasu w centrum miasta – przy OWN. Z informacji medialnych wynika, że miasto samodzielnie – bez uzgodnienia z nadleśnictwem – wyraziło zgodę organizatorom na stworzenie trasy rowerowej o długości około 4 km. Ponadto wyraziło zgodę na prowadzenie treningów, jak i też przeprowadzenia zawodów o Pucharu Polski MTB Pressing Team” – czytaliśmy niedawno w interpelacji autorstwa radnego Piotra Szeredy.

fot. Marek Wróbel

Tymczasem prezydent Anna Hetman – odpowiadając autorowi interpelacji – zauważa w pewnym momencie: „Stowarzyszenie MTB Pressing Team w listopadzie 2020 r. dokonało wstępnych uzgodnień z Nadleśnictwem Rybnik, dotyczących organizacji imprezy na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego i przyległego lasu. Na ten czas Nadleśnictwo Rybnik nie zgłaszało żadnych uwag i przeciwwskazań co do planowanej organizacji imprezy w tym miejscu. Jednocześnie ustalono, że zgodnie z zaistniałą sytuacją pandemiczną w kraju, warunkami pogodowymi oraz wzorem lat ubiegłych umowa zostanie podpisana na około 3 tygodnie przed planowaną imprezą”.

„Stowarzyszenie MTB Pressing Team dołożyło staranności przy przygotowaniu trasy. We własnym zakresie, w ramach wolontariatu, usunęło setki kilogramów pozostawionych śmieci przez osoby odwiedzające Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, aby trasa przejazdu była bezpieczna dla uczestników zawodów sportowych, a jednocześnie teren przyjazny wszystkim mieszkańcom” – podkreśla.

„Dostało się” też samemu miejskiemu rajcy: „Pana stronnicza postawa bardzo zbulwersowała środowisko 'trzeciego sektora’ w naszym mieście. Doszły do mnie informacje, że Stowarzyszenie MTB Pressing Team jest zszokowane Pana artykułem i nieprzychylną postawą wobec organizacji pozarządowych”.

„Stoję na stanowisku, że Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego z przylegającym terenem jest bardzo dobrym miejscem do organizacji tego typu zawodów. Jego umiejscowienie stwarza bardzo dobre warunki dla organizatorów, kibiców i sympatyków tego popularnego sportu. Dotychczasowe doświadczenia pokazały, że organizacja tego typy zawodów nie wpływa na niszczenie środowiska leśnego” – ocenia prezydent.

Zobacz także>>>Zniszczą las w centrum miasta?

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry