„Proszę iść do banku i wypłacić wszystkie pieniążki”

fot. Śląska Policja

Tylko w poniedziałek, 26 kwietnia, oszuści próbowali dwukrotnie wyłudzić pieniądze od starszych osób. Na szczęście – bezskutecznie. Mężczyzna dzwoniący do mieszkanki Bzia, podając się za policjanta, przekazał, że został odnaleziony jej podrobiony dowód osobisty. W trakcie rozmowy wypytywał, w jakim banku ma konto oraz jakie posiada oszczędności. Kobieta uwierzyła oszustowi, który poinstruował ją, że aby uchronić się przed utratą oszczędności musi pójść do banku, wypłacić „pieniążki” i przekazać je policji. Jastrzębianka natychmiast udała się do placówki bankowej, wybrała oszczędności i pojawiła we wskazanym miejscu, gdzie czekał na nią oszust. Tutaj kobieta zobaczyła mężczyznę w maseczce i nabrała podejrzeń, że może to być oszust. W efekcie nie przekazała pieniędzy oczekującemu.

Druga próba oszustwa miała miejsce około godziny 11.00 w dzielnicy Zdrój, gdzie dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako policjant i powiedział, że znaleziono podrobiony dowód osobisty kobiety oraz że pobliska ulica jest obstawiona przez oszustów, którzy mogą próbować włamać się do jej mieszkania. Kobieta nie dała wiary telefonującemu mężczyźnie i od razu powiadomiła policję. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “„Proszę iść do banku i wypłacić wszystkie pieniążki””

  1. Powiedzcie mi jedno, skąd te „medy” wiedzą do kogo dzwonić ?? Skąd wiedzą, że dana osoba ma w danym banku na koncie tyle kasy ????. Bo w google tego nie znajdziesz. Więc to pracownicy bankow sprzedają dane lub sami to robią, bo jak inaczej to wytłumaczyć ??

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry