Przebiegła 1000 km i… poszła w góry

Katarzyna Pasławska (fot. Facebook / Jastrzębie Biega)

Mamy pierwszą kobietę na mecie liczącej 1000 km trasy imprezy „Run Forrest – Od Morza Do Tatr”. Pod „wirtualnym Giewontem” zameldowała się – zgodnie z naszymi zapowiedziami – jastrzębianka Katarzyna Pasławska. Reprezentantka naszej lekkoatletycznej ekipy Kobiet na 5+ potrzebowała do osiągnięcia tego celu 38 dni, w trakcie których na trasach biegowych spędziła 887,5 godziny!

Tym samym „Run Forrest – Od Morza Do Tatr” ukończyło już dwoje jastrzębian, bowiem zaledwie kilka dni wcześniej tego samego wyczynu dokonał 68-letni Wiesław Torbiński.

Dodajmy że Katarzyna Pasławska odebrała już siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „pakiet finishera”, w tym efektowny medal i koszulkę. Jak poinformowała jastrzębianka, ten 1000 km… „specjalnie jej nie zmęczył”, w związku z tym w ramach odpoczynku we wtorek odwiedziła Błatnią. Katarzyna Pasławska biega od pięciu lat, czym udowadnia, że na prawdziwe bieganie nigdy nie jest za późno.

Aktualnie na liście startowej tych pół-wirtualnych zawodów mamy niemal 600 nazwisk. Pięć osób, w tym dwoje reprezentantów naszego miasta, pokonało już wspomniane 1000 km. Najbliżej do dołączenia do Torbińskiego i Pasławskiej są: Dominik Ząbczyński (653 km) i Leszek Grzegoszczyk (555 km). Powyżej 400 km zaliczyli już także: Wojciech Lizak, Beata Dróżdż i Mirosław Piłatowski. Na pokonanie pełnego dystansu między wirtualnym „Helem” a „Giewontem” uczestnicy mają czas do grudnia.

Zapisy i wyniki [b4sport.pl] >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry