Radni apelują o remont nawierzchni

fot. pixabay

„Mieszkańcy korzystający z ulicy Stodoły wnoszą uwagi, aby podjąć stosowne decyzje dotyczące stanu nawierzchni i ruchu pojazdów. Sugerują, żeby ograniczyć prędkość oraz masę pojazdów do 7 ton oraz w miarę możliwości – naprawić nawierzchnię tej ulicy” – czytamy w interpelacji, po którą podpisali się radni Ryszard Piechoczek, Tadeusz Markiewicz i Janusz Toborowicz.

Z uzasadnienia dowiadujemy się, że użytkownicy drogi rozwijają w tym miejscu nadmierną prędkość, a ciężkie pojazdy niszczą nawierzchnię i przy wymijaniu uszkadzają pobocze.

„Prosimy też o rozważenie naprawy łącznika drogi – od ulicy Stodoły do ulicy Strażackiej – utwardzony frezem i biegnący wzdłuż ROD 'Irys’” – pada w piśmie.

„Część ulicy Stodoły jest jednokierunkowa. Pojazdy jadące od strony Zofiówki muszą, skręcając w prawo, pokonać łącznik wzdłuż ROD 'Irys’, aby dojechać na przykład do ulicy Pszczyńskiej. Odcinek ten jest w bardzo złym stanie i wprost zagraża bezpieczeństwu poruszających się pojazdów” – dowiadujemy się na koniec.

  1. Ulica Jagiełły i Kusocińskiego na całych długościach też prosi się o remont. Za chwile trzeba będzie chodzić pieszo bo takie dziury że auta nie przejadą.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry