Radny promuje uprawy warzywno-kwiatowe

fot. pixabay

„Proszę o udzielenie informacji, czy na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój istnieje możliwość urządzenia ogrodu działkowego lub przeznaczenie terenu i wydzierżawienie jako uprawy warzywno-kwiatowe” – pyta radny Tadeusz Markiewicz w swojej najnowszej interpelacji.

„Najprostszym sposobem byłoby w miarę możliwości przeznaczyć teren bezpośrednio przyległy do istniejących już ogrodów działkowych lub na terenach zrekultywowanych po szkodach górniczych” – sugeruje miejski rajca.

„Bardzo duża liczba mieszkańców zainteresowana jest użytkowaniem działek. Obecnie podaż na objęcie w użytkowanie działki w istniejących ogrodach jest niewystarczająca. W powyższej sprawie mieszkańcy oczekują na podjęcie działań” – czytamy w uzasadnieniu.

 1. Jastrzębianin

  Ten radny niech zauważy , że na osiedlu nie ma drzew ani kwiatów, przecież jest również przewodniczącym osiedla, ludzie chętnie wsadzą drzewa i kwiaty niech tylko załatwi. Znając go to będzie safził przed wyborami jak wszyscy.

  1. Stary człowiek i ......

   Nie muszą dawać nic, ludzie sami by posadzili żeby tylko zgodę dostali.
   Posadź teraz coś to każą doprowadzić do stanu pierwotnego……czyli osranego trawnika. Te oazy przed blokami były sadzone i zagospodarowane za tej złej komuny. Teraz nie wolno…..bo pieski nie będą miały gdzie się załatwiać.

 2. Do Marek Pani Hetman wyszła z propozycją takich upraw! Ale była to propozycja dla młodych a nie starców.
  Myślę że Pan Markiewicz napisał interpelacje motywowany właśnie Panią Prezydent.

  1. Stary człowiek i ......

   Młody będzie w ziemi grzebał i kwiatki sadził !!???….chyba że w telefonie.
   Burmistrzowa trafiła z ofertą dla młodych ;). Jeżeli to prawda co piszesz to dobrze że ktoś to poprawił.

 3. No tak coraz więcej starszych ludzi w naszym mieście i nie mają co z wolnym czasem robić ! A działka przyda się dla dzieci i wnuków. Po tej interpelacji widać ,że niestety trzeba to z przykrością powiedzieć – miasto ludzi starszych. Jak ten czas leci. A niedawno miałem 20 lat. Pozdrawiam rówieśników.

 4. Jeden z nich to niejaki „SEBOC”….
  Pomysł dobry z tymi działkami ale za rozsądne pieniądze lub na rozsądnych zasadach…

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry