Rajdowy brąz pilota z Szóstki

Krzysztof Janik na podium (pierwszy z lewej); Fot. Facebook / Rallytechnology

W miniony weekend w Głubczycach odbyła się druga runda cyklu Tarmac Masters, czyli zmagań rajdowych rozgrywanych od wiosny do jesieni na trasach Dolnego Śląska i Opolszczyzny. W zawodach udział wzięła jawiszowicko-jastrzębska ekipa Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik, która na pokładzie Volkswagena Polo GTI R5 rybnickiego zespołu Rallytechnology powtórzyła sukces z pierwszej rundy w Nowej Rudzie i ponownie stanęła na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej.

W ramach Rajdu Ziemi Głubczyckiej odbyło się sześć odcinków specjalnych, na których uczestnicy pokonali w sumie niemal 48 km. W zestawieniu PRO Class najlepsza okazała się załoga Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (Skoda Fabia Rally2EVO) z czasem łącznym 25 minut i 20 sekund. Ekipa Gabryś i Janik straciła do złotych medalistów zaledwie nieco ponad trzydzieści siedem sekund, natomiast do srebrnych – tylko jedenaście.

W sumie na cały cykl Tarmac Masters 2021 składa się sześć imprez. Kolejnymi zawodami będą rozegrana pod koniec czerwca Ecumaster Rally w Jaworze.

Źródła: tarmacmasters.pl, Facebook / Rallytechnology

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry