Roszady zatrzymały Pionierów

Fot. archiwum
Fot. archiwum

W miniony weekend na Stadionie Śląskim rozegrano trzy kolejne rundy rozgrywek Mistrzostw Śląska Seniorów w szachach, gdzie nasze miasto reprezentują dwie ekipy UKS Pionier. Tym razem w rozgrywkach ekstraklasy jastrzębianie musieli niestety podzielić się punktami z konkurencją, bowiem zanotowali po jednym zwycięstwie, remisie i porażce, w rezultacie czego spadli na trzecie miejsce.

W pierwszym spotkaniu Pionierzy podtrzymali passę z pierwszego zjazdu, pokonując AZS Politechnikę Śląską Gliwice 3,5-2,5, która obecnie jest liderem rozgrywek. Z uwagi na pokonanie tak silnego przeciwnika nasi szachiści mieli prawo liczyć także na kolejne wygrane, a tymczasem w drugim meczu podzielili się punktami z Roszadą Gliwice (3,0-3,0), zaś w trzecim musieli uznać wyższość Roszady Żory (2,5-3,5). Kadrę Pioniera w tych meczach tworzyli: Marcin Molenda (trzy zwycięstwa, zero remisów, zero porażek), Tomasz Gałuszka (1-2-0), Rafał Niedbała (1-2-0), Kazimierz Drabiniok (0-1-1), Natalia Strzoda (0-0-3), Jakub Herwy (0-0-2) i Michał Paździora (0-1-0). Dodajmy, że w naszej ekipie zabrakło najlepszych juniorów, którzy uczestniczą obecnie w Mistrzostwach Polski w Szklarskiej Porębie.

Aktualnie w ekstraklasie prowadzi Politechnika Śląska (10 pkt.) przed MKSz Rybnik (8 pkt.) i UKS Pionier (7 pkt.). W ostatnich trzech spotkaniach zaplanowanych na kolejny weekend ekipa z Jastrzębia-Zdroju zmierzy się kolejno z MCKiS Jaworzno, Górnikiem Lędziny i Ogniskiem Rydułtowy.

W Mistrzostwach Śląska Seniorów na poziomie pierwszej ligi uczestniczy także druga drużyna Pioniera, która tym razem zanotowała remis z Politechniką Śląską II (3,0-3,0) oraz porażkę z MUKS SZS Cieszyn (1,0-5,0). Kadrę Pioniera II tworzyli: Dawid Sułkowski, Marian Brak, Leonard Łęcki, Bartosz Bała i Szymon Strzoda, który zanotował najlepszy bilans zwycięstwa i remisu.

Źródła: Facebook / UKS Pionier, Chessarbiter.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry