Ryszard Kudzin nie żyje

Ryszard Kudzin (po lewej) z Andrzejem Kaletą podczas Memoriału T. Wijasa

W niedzielę, 30 maja w wieku 80 lat zmarł Ryszard Kudzin, wieloletni członek sztabu trenerskiego pięściarzy GKS Jastrzębie. Kudzin był asystentem słynnego Antoniego Zygmunta i tym samym współtwórcą największych sukcesów naszych pięściarzy.

Ryszard Kudzin urodził się 5 sierpnia 1941 roku w Wilnie. Jako zawodnik w latach 1956-1965 występował w barwach Stali Cieplice-Zdrój, Polonii Jelenia Góra, Olimpii Kowary i Turowa Zgorzelec. Jak skrupulatnie wyliczył autor „Górniczych Pięści” Marcin Boratyn, Kudzin stoczył w swojej karierze 137 walk, w których odniósł 89 zwycięstw.

W 1969 roku Ryszard Kudzin został instruktorem boksu, natomiast trzy lata później dołączył do sztabu trenerskiego sekcji bokserskiej GKS Jastrzębie. Z klubem związał się przez kolejne osiemnaście lat. Warto dodać, iż kibice boksu mieli okazję spotykać Ryszarda Kudzina jako gościa m.in. Memoriałów Tadeusza Wijasa.

Msza pożegnalna będzie miała miejsce w sobotę, 5 czerwca o godz. 9:00 w Kościele pw. Brata Alberta przy ul. Wielkopolskiej. Ryszard Kudzin spocznie w Zgorzelcu.

  1. Panie Ludzi dziękuję za trafne oko co do młodych talentów, teraz spotkanie z synem którego mam przed oczami i wszystkimi miłymi ludzkimi pana sercu ,spoczywaj w spokoju

  2. Krzysztof Tomaszewski

    Spoczywaj w spokoju Ryszardzie !
    Tworzcie kolejna drużynę z Jozefem Tomaszewskim,Kaziem Rochalskim, Zygmuntem ,Jankiem Gudra,Frankiem Swietym,Januszem Pikiem,Markiem Ruskiem,Zdzislawem Pilatem,Jurkiem Szalamacha,Wladkiem Morusiem,Klaudkiem Waldyra ,Tadeuszem Wijasem,Hanrykiem Srednickim….
    Czesc Waszej Pamieci !

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry