Rząd nieco poluzował w sporcie

Minister zdrowia Niedzielski zapowiedział przedłużenie tzw. lockdownu o kolejny tydzień. Na szczęście jednak w kolejnym rządowym prikazie pojawił się pewien wyłom, który uraduje przynajmniej część środowiska sportowego. Jak czytamy w oficjalnym serwisie rządowym, od 19 kwietnia zaistnieje możliwość udziału dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni związek sportowy.

Oznacza to, że grupy młodzieżowe będą mogły powrócić do treningów oraz brać udział w zawodach organizowanych przez związkową centralę danej dyscypliny.

Zarazem rządzący zgodzili się na uprawianie sportu na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób. Czy oznacza to, że możliwy staje się powrót do gry piłkarzy-amatorów z ligi okręgowej oraz niższych? Tę kwestię zapewne rozstrzygnie niebawem Polski Związek Piłki Nożnej.

Pozostałe obostrzenia dotyczące sportu i rekreacji zostały podtrzymane.

Informacja ze strony rządowej: Sport – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób.

Więcej informacji [gov.pl] >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry