Rzucił się na niego pies. 14-latek wpadł pod auto…

fot. pixabay

Do tego zdarzenia doszło w piątek, 16 lipca, około godziny 14.30 na ulicy Matejki. Mundurowi ustalili, że 14-latek jadąc ulicą w kierunku ulicy Libowiec, zauważył, jak z bocznej drogi wybiegł pies, który zaczął ujadać oraz gryźć go po nogach. Chłopiec z obawy przed dalszymi atakami zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący samochód. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe przebadało rowerzystę. W związku z ogólnymi potłuczeniami ciała 14-latek został zabrany do szpitala na dalsze badania.

Tego samego dnia po godzinie 17.00 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty na ulicy Ranoszka. Policjanci, którzy udali się na miejsce, ustalili, że 10-letni rowerzysta wyjechał zza pojazdów na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez kierującego Volkswagenem. 10-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący osobówką był trzeźwy. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Podobno w UM jest zatrudniona osoba zwana „oficerem rowerowym”
  Zapewne ta osoba powinna się znać na przepisach ruchu drogowego a w szczególności dotyczące właśnie rowerzystów.
  Więc proponuję temu panu wypisać delegację i wysłać go do piwnic budynku UM tam gdzie mają swoją siedzibę Strażnicy Miejscy. Odszukać te osoby spośród nich co zajmują się rowerowym patrolem osobiście.
  I wytłumaczyć im zasady poruszania się po ścieżce rowerowej.
  Dziś około 10:53 Para (pan i pani) Strażników Miejskich jechał ścieżką rowerową pod prąd ulica Cieszyńską od ul Czyża na centrum jest tylko i wyłącznie pas w kierunku na „Zebrzydowice” a jechali pod prąd na dodatek jeden obok drugiej.
  Na hasło „proszę zrobić miejsce” i dzwonienie dzwonkiem z mojej strony. Pani strażniczka wydała przeokropne dźwięki, większości łacina nie cenzurowana.
  I jak oni maja pilnować porządku jak sami nie znają przepisów.

 2. No to własciciel psa niech szykuje kase…dawno powinni zribic porzadek z tymi wsiokami ktorzy psy wypuszczaja poza posesje!!!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry