Są pieniądze na walkę ze skutkami pandemii!

168 157,20 euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymał projekt MODEL.GO. Dofinansowanie to element programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska.

fot. pixabay

„MODEL.GO ma na celu wzmocnienie współpracy w warunkach, które temu nie sprzyjają, czyli na przykład pandemii. Zarówno na poziomie instytucji, jak i społeczności – w obszarze całego Euroregionu Śląsk Cieszyński. W efekcie zdolność do radzenia sobie ze skutkami pandemii na pograniczu polsko-czeskim ma się zwiększyć” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.

W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl wideokonferencji z przedstawicielami pogranicza niemiecko-francuskiego, aby skorzystać z doświadczeń tego regionu z zakresu zarządzania kryzysowego). Powstanie też Akademia Współpracy Transgranicznej, która ma zwiększyć świadomość zagrożeń i możliwości radzenia sobie z nimi. W planach jest również stworzenie multimedialnej komórki, która usprawni działanie miasta w sytuacjach kryzysowych, a także cyfrowa platforma współpracy i wymiany informacji.

Projekt trwać będzie od września 2021 roku do sierpnia 2023 roku.

Partnerem wiodącym projektu jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” – w partnerstwie z RSTS (Regionální sdružení územní spolupráce Těšínského Slezska), miastem Jastrzębie-Zdrój oraz miastem Karwina. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Są pieniądze na walkę ze skutkami pandemii!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry