Ścieżka czy kontrapas? Co z rowerzystami w Zdroju?

„Na ulicy 1 Maja został wydłużony kontrapas rowerowy, który teraz kończy się na parkingu przy ulicy Słonecznej” – pisaliśmy niespełna rok temu „na łamach” portalu.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Pamiętajmy, że kontrapasem jeździmy tylko 'pod prąd’. Nie zapominajmy o rowerzystach, zwłaszcza na skrzyżowaniach, na których to właśnie rower ma pierwszeństwo! Zatem na ulicach Witczaka i Kościuszki kierowcy pojazdów dojeżdżający do znaku 'ustąp pierwszeństwa’ powinni patrzeć w obie strony” – przypominali wówczas magistraccy urzędnicy.

Tymczasem pojawił się pomysł, żeby kontrapas został zastąpiony… ścieżką rowerową.

„W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów pytam, czy kontrapas wzdłuż ulicy 1 Maja można przekształcić na ścieżkę rowerową? Obecnie rowerzysta może się tam poruszać tylko w jednym kierunku. Zaś ulica, pozostająca do dyspozycji pozostałych użytkowników, jest zbyt wąska, aby zmieścił się na niej także rowerzysta, co stwarza zagrożenie spowodowania wypadku. Pytam więc, czy rowerzyści mogliby jeździć w obie strony?” – czytamy w interpelacji radnej Bernadety Magiery.

Wpisy na temat “Ścieżka czy kontrapas? Co z rowerzystami w Zdroju?”

  1. Cracoviak Studentos

    uważam że nie powinni ruszać kontrabasu takie rozwiązania funkcjonują w innych miastach a kierowcy dostosowują się do warunków i szanują rowerzystów którzy poruszają się po stronie jezdni naprzeciw kontrapasu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry