Senator w Jastrzębiu

Senator w Jastrzębiu

Senator Ewa Gawęda spotkała się z prezydent miasta Anną Hetman i jej zastępcą Romanem Foksowiczem. Spotkanie odbyło się na zaproszenie prezydent Hetman w jastrzębskim Urzędzie Miasta. Głównym tematem było zapoznanie senator Gawędy z planami inwestycyjnymi miasta i rozważenie możliwości uzyskania dofinansowania ich ze środków centralnych. Senator oceniła, że są to bardzo interesujące i istotne projekty dla miasta, dlatego zachęciła do skorzystania z rządowego funduszu „Polski Ład”. Jej zdaniem możliwe jest pozyskanie z niego znaczących środków, przy przedstawieniu odpowiednich wniosków.

Miasto stara się szczególnie o pomoc w sfinansowaniu dwóch projektów: Instytutu Dziedzictwa i Dialogu oraz dalszej rewitalizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Wiceprezydent Foksowicz zaprezentował obydwa obiekty w terenie i przedstawił projekty z nimi związane. Ważna byłaby pomoc senator Gawędy zwłaszcza przy przejęciu i zagospodarowaniu stawu na OWN, ponieważ mocno angażuje się ona w sprawy ekologii i ochrony środowiska. Senator wykazała duże zainteresowanie oboma projektami.

„To było bardzo ciekawe i owocne spotkanie w miłej atmosferze. Pokazało, że potrzebne są dalsze kontakty i możliwa jest współpraca ponad podziałami politycznymi dla dobra mieszkańców i regionu” – ocenia z zadowoleniem senator Ewa Gawęda

Przewiń do góry