Seniorski bój Akademii Talentów

Fot. Facebook / Akademia Talentów JW

Najstarsza młodzież Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla ma za sobą kolejne mecze w II lidze centralnej i II lidze śląskiej seniorów. Pierwsza z naszych drużyn zakończyła zmagania w fazie zasadniczej trzeciego szczebla rozgrywek, natomiast drugi zespół wygrał kolejne spotkanie i obecnie przewodzi stawce w piątej lidze mężczyzn.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej grupy piątej II ligi centralnej seniorów (III poziom) juniorzy Jastrzębskiego Węgla przegrali na wyjeździe z KS Volley Miasteczko Śląskie 0:3 (23:25, 18:25, 23:25) i zakończyli zmagania na ósmej pozycji z dorobkiem 14 pkt. Wywalczona lokata oznacza, iż podopieczni trenera Jakuba Dejewskiego będą teraz rywalizować w rundzie play-out o utrzymanie II-ligowego bytu. Wraz z naszymi akademikami do tej fazy przystąpią też Volley Rybnik, Start Namysłów i Politechnika Opolska. Na razie nie znamy terminarza spotkań dalszej części sezonu.

W o wiele lepszych nastrojach zakończyli miniony weekend zawodnicy Akademii Talentów III Jastrzębski Węgiel, którzy zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu w II lidze śląskiej (V poziom). Tym razem „pomarańczowi” odprawili MKS Będzin 3:0 (25:13, 25:20, 25:13), za sprawą czego po trzech kolejkach są liderami tabeli z kompletem punktów i bez straty seta. Prawo awansu do I ligi śląskiej zyskają dwa pierwsze zespoły. W najbliższym swoim spotkaniu „trójka” Akademii Talentów zagra na wyjeździe z wiceliderem, SV Dąbrowa Górnicza.

Na koniec należy dodać, że sztaby szkoleniowe Akademii Talentów traktują udział swoich podopiecznych w rozgrywkach seniorów jako „poligon doświadczalny” przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski.

Źródła: szps.pl, pzps.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry