Siódmy wśród dwóch tysięcy

Sebastian Bartnik; fot. Facebook

W niedzielę w Katowicach z udziałem niemal dwóch tysięcy zawodników odbył się Bieg Bohaterów 1921, którego celem było upamiętnienie setnej rocznicy zwycięskiego Trzeciego Powstania Śląskiego. W imprezie na dystansie 4,2 km pobiegło piętnastu jastrzębian, wśród których formą błysnął Sebastian Bartnik (czas 14 minut i 33 sekundy), zdobywając nie tylko znakomite siódme miejsce w generalce, ale także dokładając srebro w kategorii M40. Do złota w gronie 40-latków naszemu asowi zabrakło zaledwie siedmiu sekund.

W Katowicach świetnie spisali się też Przemysław Maj i Adam Antończyk. Maj uplasował się na początku trzeciej dziesiątki open (21. miejsce, czas 15:13, M30/11), natomiast Antończyk (65., 16:28) zdobył srebrny medal w kategorii M50. Dodajmy, że dla drugiego z wymienionych biegaczy był to drugi start w minionym weekendzie, bowiem kilka godzin wcześniej uczestniczył on w Nocnym Biegu z Gwiazdami w Wodzisławiu.

Obok wyżej wymienionych barierę 20 minut złamał też Dawid Kiepiela (197., 18:11, M40/67), zaś poniżej 25 minut pobiegli również: Sierhij Kotienko (705., 21:26), Tadeusz Lechowicz (902., 22:47), Maria Lerch (963., 23:04), Bożena Lerch (965., 23:04) i Irena Lechowicz (1192., 24:29). Zawody ukończyli także: Bogumiła Jesionek, Bogusław Jesionek, Damian Krajewski, Joanna Bartnik, Marcelina Sieńko i Krzysztof Sieńko.

Bieg Bohaterów 1921 w Katowicach wygrał Kuba Tesluk z czasem 13 minut i 21 sekund.

Źródło: DataSport.pl