Śląski ZPS wskazał konkurentów

Śląski Związek Piłki Siatkowej rozlosował grupy kolejnych etapów rozgrywek młodzieżowych na szczeblu regionalnym, gdzie nasze miasto reprezentują siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz siatkarki JKS SMS Jastrzębie. Zmagania juniorskie oraz kadetów są już na etapie półfinałów, natomiast kadetki rozegrają ćwierćfinały. Z kolei w młodzikach rusza trzecia runda fazy zasadniczej.

W rozgrywkach juniorów mamy dwa zespoły Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. „Jedynka” trafiła do grupy A z Jedynką II Jaworzno, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i GKS Katowice, natomiast „dwójka” – do grupy B z AZS Częstochowa, Norwidem Częstochowa i MKS Będzin. Turnieje tej fazy odbędą się w dniach 1-3 lutego.

W rozgrywkach juniorek wystąpią zawodniczki JKS SMS Jastrzębie, które przebrnęły wcześniej rundę ćwierćfinałową. Siatkarki Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego będą walczyły w grupie B w dwiema drużynami BKS Stal Bielsko-Biała oraz Stalą Śrubiarnią Żywiec. Awansować do finału będzie bardzo trudno, ale nasze siatkarki pokazały już wielokrotnie, że lubią sprawiać niespodzianki. Turniej odbędzie się w dniach 8-10 lutego.

W półfinałach zmagań kadetów Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla także ma dwa zespoły. „Jedynka” zmierzy się z AZS Częstochowa, Norwidem Częstochowa i MKS II Będzin, natomiast „dwójka” z BBTS Włókniarz Bielsko-Biała, MKS I Będzin i Górnikiem Radlin. Turnieje półfinałowe zaplanowane są na 8-10 lutego.

W ćwierćfinałach rywalizacji kadetek mamy jedną drużynę JKS SMS Jastrzębie, która w grupie B powalczy w dniach 3-5 lutego o awans do czołowej ósemki województwa śląskiego z BKS Stal Bielsko-Biała, Centrum POSiR Pszczyna i Gwiazdą Tarnowskie Góry.

Dodajmy, że w rywalizacji młodziczek i młodzików JKS SMS i Akademia Talentów będą w ramach trzeciego etapu fazy zasadniczej grały w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy, że to właśnie z niej wyłoniona zostanie czwórka do turnieju finałowego mistrzostw Śląska.

Źródło: system.szps.pl

Terminarz1. runda2. runda
AZS Częstoch.
Polit.Opolska
MKS II Będzin
Start Namysłów
TKS Tychy
Andrychów
Kęczanin Kęty
Volley Rybnik
Volley Miast. Śl.
1:3 (w)
3:0 (w)
0:3 (d)
3:2 (w)
1:3 (d)
02.01 (w)
0:3 (d)
2:3 (w)
0:3 (d)
1:3 (d)
3:1 (d)
1:3 (w)
3:0 (d)
0:3 (w)
0:3 (d)
0:3 (w)
3:2 (d)
27.02 (w)
I liga śląska
Sari Żory
Victoria
Zorza
Pszczyna
Krzanowice
BKS Stal


Grupa spadkowa
Michałkowice
TKS Tychy
Jed. Rybnik
MKS Imielin
1:3 (d)
3:0 (d)
3:2 (d)
0:3 (w)
2:3 (d)
0:3 (w)3:2 (d)
3:1 (w)
19.02 (w)
27.02 (d)
0:3 (w)
3:0 (w)
0:3 (w)
2:3 (d)
1:3 (w)
0:3 (d)06.03 (w)
13.03 (d)
20.03 (d)
27.03 (w)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry