Śląskie srebro w motylkowym

Ekipa KP H2O Jastrzębie (fot. archiwum)

Kolejne zawody młodzieżowych mistrzostw Śląska przyniosły medal Klubowi Pływackiemu H2O Jastrzębie. W sobotę w Dąbrowie Górniczej na podium zawodów w kategorii wiekowej 12-latków stanął Szymon Polok, który wywalczył srebro w konkurencji 100 m w stylu motylkowym. Jastrzębianin pokonał ten dystans w czasie 40.86 s, ustępując jedynie Norbertowi Ociepie (35.97) z CSiR MOS Dąbrowa Górnicza. Podium uzupełnił Wiktor Wojtal (Manta Kochłowice).

Szansę na kolejny medal dla KP H2O Jastrzębie miał także drugi z naszych reprezentantów w tych zawodach, Wiktor Domin, który w rywalizacji na 200 m stylem zmiennym zajął czwartą lokatę z czasem 3:07.83. Do zdobywcy brązowego medalu Tomasza Poloczka (Manta Kochłowice) nasz pływak stracił siedem sekund.

W swoich trzech pozostałych startach obaj podopieczni trener Edyty Klimek także spisali się co najmniej przyzwoicie, bowiem Szymon Polok ani razu nie wypadł poza czołową szóstkę (piąte lokaty na 100 m dowolnym i 50 m motylkowym oraz szósta na 100 m zmiennym), zaś Wiktor Domin tylko raz znalazł się poza dziesiątką (szóste miejsca na 100 m i 200 m grzbietowym oraz piętnaste na 100 m zmiennym).

Warto dodać, że w zestawieniu medalowym srebro Szymona Poloka dało KP H2O dziesiąte miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrali gospodarze.

Źródło: Facebook / KP H2O, Livetiming.pl

Wpisy na temat “Śląskie srebro w motylkowym”