„Sobieski” już z kolejną nagrodą

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 od wielu lat rozwijają swoje pasje i zainteresowania poprzez przygotowanie i realizację projektów innowacyjnych i wynalazków. Pod opieką wybitnych nauczycieli-specjalistów przygotowują prace, które następnie są prezentowane na międzynarodowych targach innowacji na całym świecie. Niemal każdy wynalazek zdobywa medale i nagrody międzynarodowego jury. W latach minionych, podczas targów, uczniowie mieli okazję przedstawiania swoich prac samodzielnie. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, międzynarodowe konkursy odbywają się obecnie online.

Ostatni konkurs, w którym uczniowie Zespołu Szkół nr 6 brali udział, odbył się 14 i 15 października 2020 roku w Limassol na Cyprze.

„Z ogromną dumą przyjęliśmy informacje, że podczas edycji online tego Globalnego Forum Innowacji nasz wynalazek zdobył srebrny medal. Nagrodzony wynalazek nosi nazwę 'ParKing – Aplikacja do monitorowania i zarządzania parkingiem’, a jego autorami są uczniowie klasy trzeciej kształcący się w zawodzie technik informatyk: Dawid Krok i Paweł Kapłon oraz nauczyciele naszej szkoły: mgr inż. Krzysztof Smyczek i mgr inż. Marcin Lasak. Wynalazek powstał we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, z którym od dawna podjęliśmy bardzo owocną współpracę w tworzeniu i promowaniu uczniowskich projektów” – czytamy na stronie ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. (źródło: ZS nr 6)

Wpisy na temat “„Sobieski” już z kolejną nagrodą”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry