Selekcjoner stawia na Glika

Poznaliśmy wstępną kadrę biało-czerwonych na ostatnie zgrupowanie przed rozpoczynającymi się za miesiąc Mistrzostwami Europy 2020 (mimo przesunięcia zawodów o rok nomenklatura została zachowana). Selekcjoner Paulo Sousa zdecydował się powołać ponad trzydziestu zawodników, w tym kilku rezerwowych. W gronie podstawowych graczy znalazł się jastrzębianin Kamil Glik.

Należy uznać, że jeśli nie dojdzie do powtórki pecha sprzed trzech lat, to Glik od początku do końca turnieju będzie jednym z filarów defensywy reprezentacji Polski. Jeżeli pochodzący z Przyjaźni obrońca Benevento Calcio wystąpi w choćby jednym meczu na Euro 2020, będzie to jego trzeci mistrzowski turniej z rzędu po Mistrzostwach Europy we Francji oraz Mundialu w Rosji. Warto wspomnieć, że niedawno wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie rozegrał swój osiemdziesiąty mecz w narodowych barwach, za sprawą czego został włączony do grona Wybitnych Reprezentantów Polski.

W ramach Euro 2020 rowadzona przez Paulo Sousę reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry