Spora kolejka przed Budrykiem

fot. pixabay

W należącej do JSW kopalni Budryk w oczekiwaniu na odbiór węgla energetycznego liczba zarejestrowanych klientów indywidualnych kształtowała się w połowie września na poziomie przekraczającym 3,5 tysiąca. Dokładnie 12 września kopalnia wróciła do sprzedaży węgla typu Orzech tylko podczas jednej zmiany. Produkcja surowca uzależniona jest bowiem od możliwego do realizacji poziomu wydobycia i od zdolności produkcyjnych zakładu przeróbczego. Obecnie jest to poziom około 180 ton węgla typu Orzech na dobę.

JSW nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. Sprzedawany jest tylko węgiel w sortymencie Orzech. W kopalni funkcjonuje instalacja służąca do wydzielania sortymentu węgla handlowego tego typu. W zależności od potrzeb kierowany jest on do odbiorców indywidualnych lub kruszony i kierowany do mieszanek węgli koksowych.

Warto wiedzieć, że popularny Orzech wyróżnia się bardzo wysoką wartością opałową. Lecz, uwaga, nie nadaje się do wszystkich typów kotłów. Stosowany jest do opalania pieców tradycyjnych, konwencjonalnych oraz zasypowych, zarówno starego, jak i nowego typu. Nie można go jednak spalać w nowoczesnych piecach retortowych z podajnikiem, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków. O tym należy pamiętać – przestrzegają eksperci. (źródło: nettg. pl)

Wpisy na temat “Spora kolejka przed Budrykiem”

  1. co wy wszyscy mówicie – przecież NASZ rząd OBIECAŁ, że: polkom i polakom ja zimę opału nie zabraknie! Jak możecie im (IM!) nie wierzyć?! ………aaaaaaaa! zapomniałem – nie dodali tylko, o której zimie mówili.

  2. Ty Mysza twoje myslenie to jest tragedia jak Cie tak bola 13 14 500 + to po co to biezesz oddaj dla potrzebujacym a najlepiej glosuj na Powcow to dostaniesz 3 .50 podwyzki i do Niemca na szparagi a kto zamknol 23 kopalnie za cieply stoleczek w Uni ano Buzek Lobuzek honorowy obywatel Slaska wersia dla idiotow potem zeby byc bezkarny uciekl do PO

  3. Tego już czytać nie można.PiS zachowuje się jak szczurolap.Najpierw karmi swoje ofiary różnymi atrakcyjnymi datkami (13, 14,500plus) żeby w końcowej fazie dobić. Tej zimy ludzie słabi nie przeżyją .To jest tragedia!!!!!!!!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry