Sprawdź, jakimi autokarami jeżdżą dzieci na wakacje

fot. pixabay

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo w okresie wakacji są kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy na wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto powiadomić policjantów o swoich planach. W Jastrzębiu-Zdroju kontrole autokarów przeprowadzane są na ulicy Porozumień Jastrzębskich.

Dwa dni temu policjanci „drogówki” w trakcie jednej z kontroli autokaru ujawnili, iż właściciel autobusu nie poddał w wyznaczonym terminie przeglądowi urządzenia tachograf, który jest na wyposażeniu pojazdu. Kierowca przed wyjazdem został skierowany na odpowiednią stację diagnostyczną celem uzupełnienia nieprawidłowości.

Potrzebę kontroli autokaru należy zgłosić co najmniej z 48-godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Adres e-mail: rd@jastrzebie.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie pod nr tel. 47 8554 290. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry