Wysyp rekordów w sprintach

Ekipa TL Athletics (fot. archiwum)

W minioną niedzielę pięcioro reprezentantów TL Athletics Jastrzębie wzięło udział w Mityngu Otwarcia Sezonu w Bielsku-Białej. Aż cztery starty podopiecznych Jakuba Staśkiewicza (biegi) i Krystiana Ciemały (skoki) zakończyły się pobiciem przez nich rekordów życiowych. Ponadto w rywalizacji na 600 m mężczyzn najlepszy okazał się nasz zawodnik Kamil Przybyła.

Udział w dwóch konkurencjach podczas zmagań w stolicy Podbeskidzia zanotowali Łukasz Urbanek i Dawid Wiśniewski. Urbanek zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej na 100 m open mężczyzn z czasem 11.09 s, który jest jego nową „życiówką”. Dodajmy, że sprinter z Kończyc Małych wywalczył tę lokatę ex-aequo z Filipem Sachą (AZS AWF Kraków). W drugim swoim występie na 200 m open mężczyzn Łukasz Urbanek finiszował na piątej pozycji z wynikiem 22.87 s.

Z kolei Dawid Wiśniewski podzielił starty na biegi oraz skoki. W skoku w dal mężczyzn nasz zawodnik zanotował wynik 5.83 m, który był piątą odległością zmagań. Ponadto Wiśniewski towarzyszył Urbankowi w biegu na 100 m, osiągając czas 12.28 s, przy którym także pojawiły się literki „PB” („personal best”).

Po jednym starcie w Bielsku-Białej zanotowali Nikola Michalak, Piotr Wala oraz wspomniany na wstępie Kamil Przybyła. Nikola Michalak zaliczyła trzynasty czas w rywalizacji open kobiet na 400 m (65.75 s), natomiast Piotr Wala był drugi na 1000 m open mężczyzn ze swoim nowym rekordem życiowym – 3:00.54. Jeszcze lepiej spisał się Kamil Przybyła, który również z „życiówką” zakończył konkurencję na 600 m mężczyzn, dystansując reprezentujących Omegę Kleszczów pozostałych dwóch medalistów o około pięć sekund.

Pełne wyniki Mityngu w Bielsku-Białej >>

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry