„Sytuacja w szpitalach coraz trudniejsza”

Sztab Kryzysowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zachęcają pracowników Spółki do oddawania osocza. Ten cenny płyn jest niezbędny w leczeniu osób, które ciężko przechodzą Covid-19.

„Sytuacja w szpitalach staje się coraz trudniejsza. Potrzebne jest osocze, którego ciągle brakuje, a można je pozyskać tylko od ozdrowieńców. Dlatego Sztab Kryzysowy JSW apeluje do pracowników, którzy przechorowali Covid-19 i zostali uznani za osoby zdrowe, aby oddali osocze i pomogli wyzdrowieć innym. Najbliższa okazja do oddania tak bardzo potrzebnego osocza będzie już w najbliższy piątek i sobotę podczas Barbórkowej akcji oddawania krwi oraz osocza” – czytamy na stronie JSW.

Krew będzie można oddać 27 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach od 8.00 do 15.00. Natomiast dzień później, czyli 28 listopada, krew będzie można oddać w Hali Zbornej KWK Pniówek oraz w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w godzinach do 8.00 do 14.00.

Uwaga! Osocze można oddać tylko w Oddziałach Terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, Jastrzębiu-Zdroju oraz w Rybniku. Do tej pory chęć udziału w szlachetnej akcji wyraziło 385 pracowników. „Pamiętaj, twoje osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na Covid-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia” – pada na koniec. (źródło: JSW)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry